E mërkurë, 21 Tetor, 2020

Kapshticë bllokohen 54 shtetas me gra e fëmijë.

Pandemia e COVID-19 I gjen me valixhe në dorë një pjesë emigrantësh shqiptarë që provojnë në këtë situatë karantine se nuk janë...

Latest Posts

Tre të plagosur pas një sherri për pronën në fshatin Pendavinj

Tre të plagosur pas një sherri për pronën mesditën e sotme në fshatin Pendavinj të bashkisë së Maliqit. 20 vjeçari Ilia Jani...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Vjen njoftimi i rëndësishëm për ju

Koronavirusi zyrtarisht prek edhe Lotarinë Amerikane. Ky virus i cili ka pezulluar të gjithë aktivitetet në botë ka ndërprerë...

Tre ushtarët e KFOR-it me koronavirus janë nga Korça

Mjeku Tritan Kalo ka treguar në një lidhje Skype në AbcNews se tre ushtarakët e KFOR-it të infektuar me Covid-19 në Kosovë...
Articles by:

Emanuel Panariti

Bregu: Ishte penallti e pastër, dua të tjerë trofe me Skënderbeun

Dejvi Bregu është ylli i ri i Skënderbeut. Pas shënoi një gol dhe fitoi një penallti në Superkupën e Shqipërisë ndaj Laçit duke e...

Shehi: Dorezat humbën, shpresoj te kravata

Pasi e nisi karrierën si trajner me një trofe, duke fituar Superkupën e Shqipërisë ndaj Laçit, Orges Shehi debutoi me fitore edhe në Kategorinë...

Muzaka si Lineker: Në fund dihet kush fiton!

Gjergji Muzaka ishte njeriu që i dha tre pikët Skënderbeut në sfidën e javës së parë ndaj Partizanit, por edhe një nga veteranët që...

Skënderbeu mposht Partizanin në fushë dhe… në tribunë (FOTO+VIDEO)

Skënderbeu mposhti Partizanin në takimin hapës të sezonit të ri. Penallti e Muzakës në minutën e fundit i dha fitoren kampionëve në fuqi. Një...

Skënderbeu mbetet skuadra për t’u mundur

“Ujqërit e Dëborës” e treguan edhe në mes të Gushtit se kush është i mësuar me trofe, e ka të vështirë të dorëzohet.   Janë larguar...

Fluks udhëtarësh në Kapshticë e Qafë-Thanë (VIDEO)

Gjatë 24 orëve të fundit kanë hyrë në tokën shqiptare 6.441 persona nga pika kufitare e Kapshticës. Ndërsa nga Shqipëria drejt Greqisë, pikërisht nga...

Festa e Birrës “foli në gjuhën e Ujqërve”

Ky tifogrup u fut fuqishëm në skenat e tifozerisë por edhe futbollit Shqiptar që në hapat e tij të para. Ujqërit e Dëborës me...

Masakra në Selenicë, autori del para Gjykatës (VIDEO)

Nen masa të forta sigurie ka mbërritur në gjykatën e Vlorës Ridvan Zykaj, autori i masakrës me 8 viktima në fshatin Resulaj të Selenicës. Gjykata...

Latest Posts

Tre të plagosur pas një sherri për pronën në fshatin Pendavinj

Tre të plagosur pas një sherri për pronën mesditën e sotme në fshatin Pendavinj të bashkisë së Maliqit. 20 vjeçari Ilia Jani...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Vjen njoftimi i rëndësishëm për ju

Koronavirusi zyrtarisht prek edhe Lotarinë Amerikane. Ky virus i cili ka pezulluar të gjithë aktivitetet në botë ka ndërprerë...

Tre ushtarët e KFOR-it me koronavirus janë nga Korça

Mjeku Tritan Kalo ka treguar në një lidhje Skype në AbcNews se tre ushtarakët e KFOR-it të infektuar me Covid-19 në Kosovë...

Bulgarec makina perplas 12-vjecarin

Një fëmijë rreth 12-vjeç është dërguar në gjendje të rëndë në spital, pasi ndërsa po udhëtonte me biçikletë është përplasur nga një...

Don't Miss

Punonjësit e AKU në Korçë ndihmojnë banorët e prekur nga tërmeti

Familjeve të prekura nga tërmeti në fshatrat e Korçës ju ka ardhur në ndihmë edhe stafi i Drejtorisë Rajonale të AKU Korçë.

Qytetari ble apartamentin në Korçë, hipoteka i jep certifikatën e pronësisë të komshiut

Ilir Polena, një qytetar i Korçës zotëron çelësat e një apartamenti, por jo pronësinë e tij. Ai e bleu hyrjen në katin...

PUBLIKOHET DIPLOMA E LINDITA NIKOLLËS, MINISTRJA E ARSIMIT ME MESATARE 5.9

Publikohet dokumenti i diplomës së ministres së Arsimit Lindita Nikolla, e cila rezulton me mesataren e specialitetit 5.9., ndërsa meatarja e përgjithsme është 6.8. Dokumentin...

Pogradec arrestohet 25 vjeçari qe aksidentoi per vdekje këmbësorin

Një I ri nga rethi I Pogradecit që aksidentoi të mërkurën një të moshuar me pasojë vdekjen është arrestuar nga policia lokale. Specialistët e...

Korçë, zbulohet korrupsion në Hipotekë. Arrestohet ish drejtori dhe 4 punonjës.

Furtunë e vonuar në Hipotekën e Korçës, ku hetimet për korrupsion kanë çuar ish drejtuesin e saj dhe katër ish punonjës në pranga. Specialistët...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.