Plasi lufta në Beograd

0
2689

Jo jo NATO nuk po bombardon serbinë, jo jo askush i huaj nuk po bomardon Beogradin. Janë ata serbët e vet që nisën luftën në Beograd.

Në arenë lufte u kthye dje “Partizan Stadium” në kryeqyetin serb. Ishin ultrasit e famshëm të Partizanit të Beogradit që ndahen në dy grupe. Të gjithë prisnin konflikte midis ultrasëve të Yllit të Kuq dhe atyre të Partizanit por jo nuk ndodhi kështu. Njeri nga dy tifogrupet mbështetës të Partizanit dogji flamurin e tifogrupit tjetër dhe kaq mjaftonte të nisnin përplasjet “brënda familjes” bardhezi. Pamje të pakrahasuseshme dhune në derbin e kryeqyteti midis Partizan dhe Crevena Zvezda (rezultati final 1-1).

Qindra të dëmtuar dhe dhjetra persona deri tani në gjëndje kritike për jetën.

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin!
Ju lutem shkruani emrin tuaj