Tronditet Selaniku, hidhen dy bomba molotov në stacionin e metrosë

0
223

Dy bomba molotov kanë shpërthyer në qendër të Selanikut mëngjesin e së shtunës.

Sipas mediave greke dy bombat molotov janë hedhur nga persona ende të paidentifikuar në qendër të qytetit në vendin ku po rikonstruktohej metroja.

Në vendngjarje ka shkuar forca të shumta policie si dhe shërbimi zjarrfikës të cilët kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Mësohet se dëmet e shkaktuara janë të shumta.

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin!
Ju lutem shkruani emrin tuaj