Rrushi i thatë është një ushqim i shëndetshëm për njerëzit e të gjitha moshave. Si një burim i vitaminave, mineraleve dhe elektroliteve, rrushi i thatë ofron shumë përfitime shëndetësore. Rrushi i thatë ka kalium, magnez, kalcium dhe vitamin K. Përfitimet...
9-11 të mbrëmjes Qëndrimi zgjuar në këto orë është ndoshta për shkak të stresit. Nëse ky është vërtet problemi, përpiqu të relaksoheni për të paktën gjysmë ore para se të shkoni në shtrat. Provoni meditimin ose yoga, pa menduar për...
Karakteristikat fizike kanë qenë objektet e studimit në deshifrimin e tipareve të karakterit të njerëzve. Hapsira ndërmjet dhëmbëve të parë gjithmonë ka qenë interpretuar në mënyra të ndryshme. Është vlerësuar se vetëm në Indi ka më shumë se një milion...
Teoritë Qarkullojnë teori të ndryshme, që shpjegojnë se çfarë është ky fenomen. Më e zakonshmja thotë se kur shihni këto numra, duhet të shprehni një dëshirë dhe kjo dëshirë do të realizohet. Disa të tjerë pohojnë se kur shihni këtë...
Mandarinat janë frutat më të vlerësuara të kësaj kohe të vitit: të ëmbla dhe me lëng, ato janë të përsosura për t’u konsumuar si një mëngjes i lehtë, për t’ua dhënë fëmijëve me vete ose si ëmbëlsira. Ato janë...
Në fakt, gjithçka ka nisur me një ëndërr dhe e tillë ishte ajo e hidraulikut holandez, Opa, që ndërtoi këtë biçikletë ujore në vitin e largët 1926. Dhe ëndrra ka marrë tanimë formën e saj të plotë, plot 91...
10,441FansaPëlqeje
388NdjekësNa Ndiqni
5,962AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Më të Rejat