Dikur një mësues më tha: “Brezat sa do të vijnë dhe më shumë do të përkeqësohen”. Sot e vërtetoj plotësisht këtë gjë. Nuk e them këtë vetëm për ato pak raste zhgënjyese që mund të kem parë apo dëgjuar,...
Rrushi i thatë është një ushqim i shëndetshëm për njerëzit e të gjitha moshave. Si një burim i vitaminave, mineraleve dhe elektroliteve, rrushi i thatë ofron shumë përfitime shëndetësore. Rrushi i thatë ka kalium, magnez, kalcium dhe vitamin K. Përfitimet...
Në një reportazh nga Radio Televizioni Korça është bërë e njohur në publik problemi i madh që po kalon zona e Sheqerasit. Në këtë komunitet me rreth 500 shtëpi, qenrdra shëndetësore është pa doktor. https://www.youtube.com/watch?v=O1dBQmvx3z4&feature=share  
Nënat pa shumë përvojë zakonisht panikohen kur fëmija i tyre është i sëmurë ose kur diçka nuk shkon siç duhet. Por, nuk është nevoja të shqetësoheni ose të dëshpëroheni. Vizita e mjekut është shumë e rëndësishme, sepse ju mund...
Era e keqe e gojës jo vetëm që na ve në siklet, por mund të jetë dhe shenje e ndonjë problemi serioz, edhe pse në shumë raste nuk është. Shumë njerëz mendojnë që problemi mund të eliminohet me larës...
Mund të keni menduar se ngrënia e çokollatës për mëngjes është në listën e gjërave më të pashëndetshme që ekzistojnë. Por, përkundrazi, tani edhe shkenca sugjeron që çdo mëngjes të ushqeheni sikurse të ishte ditëlindja juaj, të paktën mos e...
Rritja e prodhimit te aciditetit ne stomak mund te shkaktoje simptoma te ndryshme si refluks, ndjesi djegieje, fryrje, gromesima, dispepsi, perzierje dhe shije thartire ne goje. Arsyet e hierprodhimit te aciditetit ne stomak jane te ndryshme, nga menyra e...
Natyra gjithmonë ka qenë burimi më i mirë i mjekësisë dhe “fsheh” bimë të ndryshme, të cilat mund të përmirësojnë shëndetin tuaj të përgjithshëm. Sot do t’ju flasim për përfitimet e pabesueshme të një ilaçi natyral, për problemet e qarkullimit...
10,441FansaPëlqeje
388NdjekësNa Ndiqni
5,962AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Më të Rejat