Hetimi tatimor nis bllokimin e GULF në Korçë Bllokimi nga Hetimi Tatimor pas skandalit të mashtrimit nga “Gulf” në zbatim të urdhër sekuestros të aseteve për “Sun Petroleum Albania”. Deri më tani hetimet zbuluan se Gulf ka marrë me qira 70...
Unaza Korçë -Voskop- Polenë -Korçë, do te jete gati në Gusht. https://www.youtube.com/watch?v=PNT1PENPxVk&feature=share
Pas ditëve përvëluese të Prillit, Maji duket se do të ndryshojë tërësisht kushtet e motit. Sinoptikanët thonë se temperaturat ekstreme të ditëve që lamë pas, nuk do të përsëriten. “Ka patur një rritje të temperaturave gjatë ditës së hënë. Dita...
Prodhuesit e bukës lajmëruan rritjen e çmimit sepse energjia elektrike për ta ishte e shtrenjtë. “Furrat e bukës, që përveç bukës masive,  tregtojnë edhe produkte të tjera nga më të ndryshmet, pastiçeri, byrek, bulmet, që ja ndryshojnë komplet natyrën këtij...
Policia e Korçës bën të ditur se vijon puna për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Në kuadër të punës së kësaj policie, është edhe një bilanc një javor me arrestime e masa të ndryshme. Në të gjithë qarkun kanë funksionuar...
Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka zhvilluar një vizitë sot në Korçë, ku ka folur për Vettingun në Polici dhe nisjen e procesit të dorëzimit të Formularëve nga punonjësit e policisë. Po ashtu ai tha se ka policë dhe juristë...
Makina e një emigranti u shkrumbua paraditen e së enjtes në fshatin Belorta të Korçës. Burime zyrtare sqarojnë se automjeti Audi në pronësi të një 26-vjeçari, i cili jeton në Greqi, ndodhej e parkuar pranë shtëpisë së tij në momentin...
Korçë: Era e fortë thyen 70 varre. https://www.youtube.com/watch?v=G2oX6R7ACgk&feature=share
NJOFTIM PER QYTETARET, Te gjithe qytetaret qe do te gjejne emrin ne listen e meposhteme jane te lutur te paraqiten prane Drejtorise se ALUIZNI-t Korce, pasi ka kohe qe i eshte emetuar Leja e Legalizimit, dhe nuk kane erdhur per...
Skënderbeu i Korçës, ka arritur të marrë hak për humbjen në gjysmëfinalen e parë ndaj Flamurtarit në Korçë 0-1, duke kthyer gjithçka në favor të tyre në përballjen e mbrëmjes së sotme në Vlorë. Ka qenë Sowe, ai që ka...
10,441FansaPëlqeje
388NdjekësNa Ndiqni
5,962AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Më të Rejat