Pocestë , aksidentohen me vdekje dy bashkëshortë.

Policia njofton se më datë 04.12.2018, në orën 17:26, në aksin rrugor Korçë-Maliq, në afërsi të fshatit Pocestë ka ndodhur një aksident. Shtetasi S.N, 63 vjeç, duke drejtuar mjetin...

Ministri Lleshaj kërkon koka krimi jo shpërndarës droge nga policia e Korçës.

Ministri I Brendëshëm Sandër Lleshaj kërkon nga policia e Korçës të luftojë kokat e krimit të organizuar dhe trafikut të drogës dhe të mos meret më me shpërndarës të...

Ministri i Brendshëm dhe Ardi Veliu në Korçë, takojnë krerët e policisë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ishte sot në Korçë ku u takua me drejtuesit e policisë të qytetit. Mësohet se Lleshaj kërkoi luftë pa kompromis kundër krimit dhe korrupsionit. Gjithashtu ministri...

Korçë, vetëplagoset me pistoletë në këmbë 39 vjeçari.

Një burrë është vetëplagosur dje në Korçë me armën e tij. 39-vjeçari ishte duke mbajtur në dorë armën e tij pa leje mbrëmjen e djeshme kur padashje ka qëlluar veten. Burri...

Kapshticë, arrestohet një doganier dhe tre tregtarë për kondrabandë.

Arrestohet një doganier për “Shpërdorim detyre” pasi lejoi kalimin e 4 mjeteve me mall të dyshuar kontrabandë, pa ushtruar kontrollin përkatës. Policia tha se krahas doganierit janë arrestuar dhe 3...

Korçë, digjet automjeti I parkuar në rrugë.

Policia e Korçës bën të diturvse më datë 30.11.2018, në orën 17:30, në lagjen nr 4 të qytetit, ka rënë zjarr në mjetin tip “Volkswagen Polo” të parkuar në...