CAS e ul në 3 vjet dënimin e Skënderbeut

Një lajm i papritur vjen sot nga CAS. Sipas “Konica.al” Skënderbeut i është ulur dënimi nga 10 në 3 vite. Duke ruajtur konfidencialitetin e gjykatësit brenda në institucionin përkatës, bëhet me dije...

Aeroport edhe në Korçë, hapet proçedura për studimin e fizibilitetit

Fondi shqiptar i zhvillimit do të financoje një studim fizibilitetit për aeroportin e Korçës. Në dokumentet teknike shkruhet se kjo proçedurë vjen pas kërkesës së bërë nga bashkitë Korçë,...

Personat më të kërkuar nga Policia e Korçës. Ja veprat penale dhe dënimet.

Policia e Korçës publikon listën e personave në kërkim që kanë kryer vepra të rënda penale. Një pjesë e tyre kanë marë dënime me afro 20 vite burgim kryesisht...

Pogradec, aksidentohet rëndë këmbësori 75 vjeçar.

Një tjetër aksident automobilistik me pasojë dëmtimin e një këmbësori në rrugë është shkaktuar në rrugën nacionale Korçë-Pogradec. Policia njofton se më datë 05.12.2018, në orën 11.45 në aksin...

Arrestohet drejtuesi I mjetit që shkaktoi aksidentin në rrugën Korçë-Maliq

Arrestohet nga policia drejtuesi I një mjeti që aksidentoi me pasojë vdekjen një çift bashkëshortësh të martën pasdite në rrugën Korçë-Maliq. Specialistët e Sektorit për Policinë Rrugore, bënë arrestimin...

Skënderbeu intesifikon përgatitjet e sfidës që e pret me Kukësin

Te ekipi I Skënderbeut kanë intesifikuar përgatitjet për sfidën e rradhës, atë në trasfertë ndaj Kukësit. Edhe të martën në mesditë u zhvillua stërvitja në aneksin e stadiumit, ku...