Çokollatë në mëngjes? Është shumë e shëndetshme

0
371

Mund të keni menduar se ngrënia e çokollatës për mëngjes është në listën e gjërave më të pashëndetshme që ekzistojnë.

Por, përkundrazi, tani edhe shkenca sugjeron që çdo mëngjes të ushqeheni sikurse të ishte ditëlindja juaj, të paktën mos e evitoni çokollatën.

Ekspertja e ushqimit, Liz Moskow, ka treguar se konsumimi i çokollatës së zezë është i ndërlidhur me përqendrim dhe kujtesë më të fortë kur konsumohet në orët e hershme.

Sipas saj, studimet tregojnë se ngrënia e çokollatës ju përgatit më mirë për punë, e çfarë ka më të mirë se futja e çokollatës së zezë si pjesë e rutinës së mëngjesit.

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin!
Ju lutem shkruani emrin tuaj