E hënë, 1 Mars, 2021

Tregëtarët e tregut Industrial në Korcë të përjashtuar nga paga e luftës

KLIKONI TEK LINKU I MEPOSHTEM PER TE NDJEKUR LAJMIN NGA YOUTUBE https://www.youtube.com/watch?v=CP7z0PDxELs&feature=share&fbclid=IwAR0zss0zgRYlK4N5iN1wJbGHcyJioQFkh5kOtfKonvT3mBAv1jX6P7DBLb0

POSTIMET E FUNDIT

NUSRET VJEN NË SHQIPËRI,QËNDRON NË KORÇË…

Mësohet se kuzhinieri i njohur, Nusret Gokçe, aktualisht po shijon qëndrimin në vendin tonë. Siç bëhet e ditur nga burime të sigurta...

“Do të thyej brinjët, legen, !”, skandal në Konsullatën Shqiptare në Selanik, punonjësi qëllon qytetarët (VIDEO)

Një shqiptare që jeton në Greqi ka denoncuar veprimet e një punonjësi të Konsullatës Shqiptare në Selanik, pasi ky i fundit ka...

Makina merr flak në mes të Korcës

Përfshihet nga flakët një makinë në qytetin e Korcës. Ngjarja ka ndodhur në bulevard “Republika” dhe mjeti ka qenë...

Shumica e banoreve me COVID, fshati Prodan pa sherbim shendetesor. Të semuret shkojne deri ne Korce

Shumica e banoreve me COVID, fshati Prodan pa sherbim shendetesor. Të semuret shkojne deri ne Korce. Ndiqni Koronikën e...

Aksidenti i eskortës së Ramës ne Korcë/ Prokuroria dyshon te ekspertiza e policisë, kërkon…

Një ditë pas aksidentit të rëndë të Korçës ku u përfshinë dy makina të Ministrisë së Brendshme, pjesë e eskortës që shoqëronte Kryeministrin Rama, mësohet se është vënë në pranga si shkaktar i aksidentit, Spiro Naçi. Sipas policisë ai akuzohet për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor, pasi duke drejtuar një Golf 5 përplasi makinat e eskortës.

Sakaq mësohet se i plagosur rëndë ka mbetur gardisti, Ervin Musai i cili ka dëmtuar shtyllën kurrizore dhe po trajtohet në spitalin e Traumës. Mjekët shprehen të rezerevuar për përmirësimin e shëndetit të tij. Të plagosurit e tjerë janë trajtuar në Korçë dhe nuk shfaqin rrezik për jetën.

Por, ekspertiza paraprake e policisë që nxjerr fajtor vetëm drejtuesin e mjetit civil dhe nuk gjen asnjë faj tek drejtuesit e makinave shtetërore ka lënë dyshime të forta tek prokurorët.

Prokuroria e Korçës mësohet se ka urdhëruar konsultë me ekspertë privatë pasi ekspertiza e policisë nuk mund të jenë pjesë e fashikullit hetimor. “Ka konflikt interesi, pasi dy nga mjetet i përkasin Ministrisë së Brendshme dhe janë në përdorim nga Garda e Republikës”, raporton Shqiptarja.com, duke cituar burime të organit të akuzës.

Prokuroria do të kërkojë nga eksperti privat që do të rindërtojë dinamikën e ngjarjes, shpejtësinë e lëvizjes së automjeteve përfshi ato civile dhe të eskortës së Kryeministrit, distancën e mjeteve “Volksëagen” dhe “Range Rover” në momentin e frenimit, kushtet e rrugës si dhe kontrollin teknik të mjeteve të përfshira në aksident, shkruan më tej Shqiptarja.com

Në aksidentin e një dite më parë u përfshinë katër automjete; Toyota me targë MB 385 AP, Mitsubishi me targa MB 408 AA. Ndërsa dy mjetet civile janë fuoristrada me targë AA 313 DX dhe “Volksëagen” në pronësi të të arrestuarit Naçi me targë AA 426 FD.

Kujtojmë se një ditë më parë, Policia e Shtetit vetëm pak minuta pas aksidentit tha se fajin e kishte drejtuesi i mjetit “Volksëagen”. Sakaq pas një trajtimi të shkurtër në spital e vuri atë në pranga.

 

Latest Posts

NUSRET VJEN NË SHQIPËRI,QËNDRON NË KORÇË…

Mësohet se kuzhinieri i njohur, Nusret Gokçe, aktualisht po shijon qëndrimin në vendin tonë. Siç bëhet e ditur nga burime të sigurta...

“Do të thyej brinjët, legen, !”, skandal në Konsullatën Shqiptare në Selanik, punonjësi qëllon qytetarët (VIDEO)

Një shqiptare që jeton në Greqi ka denoncuar veprimet e një punonjësi të Konsullatës Shqiptare në Selanik, pasi ky i fundit ka...

Makina merr flak në mes të Korcës

Përfshihet nga flakët një makinë në qytetin e Korcës. Ngjarja ka ndodhur në bulevard “Republika” dhe mjeti ka qenë...

Shumica e banoreve me COVID, fshati Prodan pa sherbim shendetesor. Të semuret shkojne deri ne Korce

Shumica e banoreve me COVID, fshati Prodan pa sherbim shendetesor. Të semuret shkojne deri ne Korce. Ndiqni Koronikën e...

MOS HUMBISNI

MERR FUND MAKTHI I EMIGRANTËVE NË KUFI, 27 SHQIPTARËT DËRGOHEN NË HOTELIN KARANTINË

Pas 4 netëve jashtë në shi dhe dëborë, pasditen e sotme është zgjidhur problemi i shqiptarëve që nuk janë rezident në Greqi,...

Me dorën e sëmurë dhe me shtëpinë e shkatërruar nga tërmeti, i riu nga Pogradeci kërkon ndihmë

Tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri la pas 50 viktima dhe një numër të madh personash që vijojnë të jetojnë në banesa...

Si të bëni pazar gjatë pandemisë COVID-19

Masat e ndërmarra për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, kanë shkaktuar shumë ndryshime në rutinën tonë ditore. Por më...

Kapshticë bllokohen 54 shtetas me gra e fëmijë.

Pandemia e COVID-19 I gjen me valixhe në dorë një pjesë emigrantësh shqiptarë që provojnë në këtë situatë karantine se nuk janë...

Koronavirusi, ndërron jetë mësuesi grek I shkollës ‘Omiros’.

Koronavirusi shkakton një viktimë në distancë për Korçën. Ka ndërruar jetë mësuesi grek që punonte në shkollën private ‘Omiros’ I prekur nga...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

Latest Posts

NUSRET VJEN NË SHQIPËRI,QËNDRON NË KORÇË…

Mësohet se kuzhinieri i njohur, Nusret Gokçe, aktualisht po shijon qëndrimin në vendin tonë. Siç bëhet e ditur nga burime të sigurta...

“Do të thyej brinjët, legen, !”, skandal në Konsullatën Shqiptare në Selanik, punonjësi qëllon qytetarët (VIDEO)

Një shqiptare që jeton në Greqi ka denoncuar veprimet e një punonjësi të Konsullatës Shqiptare në Selanik, pasi ky i fundit ka...

Makina merr flak në mes të Korcës

Përfshihet nga flakët një makinë në qytetin e Korcës. Ngjarja ka ndodhur në bulevard “Republika” dhe mjeti ka qenë...

Shumica e banoreve me COVID, fshati Prodan pa sherbim shendetesor. Të semuret shkojne deri ne Korce

Shumica e banoreve me COVID, fshati Prodan pa sherbim shendetesor. Të semuret shkojne deri ne Korce. Ndiqni Koronikën e...