E hënë, 30 Nëntor, 2020

Kapshticë bllokohen 54 shtetas me gra e fëmijë.

Pandemia e COVID-19 I gjen me valixhe në dorë një pjesë emigrantësh shqiptarë që provojnë në këtë situatë karantine se nuk janë...

POSTIMET E FUNDIT

Tre të plagosur pas një sherri për pronën në fshatin Pendavinj

Tre të plagosur pas një sherri për pronën mesditën e sotme në fshatin Pendavinj të bashkisë së Maliqit. 20 vjeçari Ilia Jani...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Vjen njoftimi i rëndësishëm për ju

Koronavirusi zyrtarisht prek edhe Lotarinë Amerikane. Ky virus i cili ka pezulluar të gjithë aktivitetet në botë ka ndërprerë...

Tre ushtarët e KFOR-it me koronavirus janë nga Korça

Mjeku Tritan Kalo ka treguar në një lidhje Skype në AbcNews se tre ushtarakët e KFOR-it të infektuar me Covid-19 në Kosovë...

Bulgarec makina perplas 12-vjecarin

Një fëmijë rreth 12-vjeç është dërguar në gjendje të rëndë në spital, pasi ndërsa po udhëtonte me biçikletë është përplasur nga një...

Grabitjet në Korçë/ Pronari rrëfen momentet e tmerrit

Në orët e para të mëngjesit të sotëm në Korçë ndodhën tre grabitje në tre fabrika nga i njëjti grup.

E ndërsa në fabrikën e qumështit dhe mjaltit autorët nuk gjetën asgjë duke u larguar, në atë të bojërave u grabit kasaforta me 7 mln lekë brenda. Për mediat ka folur pronari i firmës së mjaltit ‘Morava’ Gëzim Skerma.

Ai u shpreh se autorët, pasi nuk gjetën para në godinën ku është vendosur firma e mjaltit janë drejtuar për në banesë e tij, por ai i ka ndjerë dhe dalë me armë jashtë. Ai thekson se në fabrikë ishte shkatërruar gjithçka, edhe serverat e kamerave ishin marrë, ndërsa policia ka gjetur disa gjurmë gishtash.

“U tentua të grabitet, u shkatërrua, jo se u vodh. Në orën 02:30 ishim në gjumë, një derë ballkoni u hap, gruaja ndjeu dhe doli, e dinim që e kishim hajdutin brenda, mora çiften që kam me leje dhe pashë dhomën, por nuk ishin. Dola jashtë shtëpisë dhe më pas shkova te fabrika, pashë që ishte shqyer gjithçka. Të gjitha materialet ishin hedhur poshtë, serverat e kamerave ishin vendosur të shkatërruar mbi tavolinë dhe ishin marrë. Edhe në dhomën e ekonomistit, po ashtu, kishin hequr edhe pikurat, pasi mendoj që kërkonin ndonjë kasafortë.

Tentuan të dilnin në oborrin e shtëpisë, por qentë nuk i lejuan, hapën dritaren dolën dhe erdhën për në shtëpi. Lajmëruam policinë, e cila erdhi urgjentisht, erdhi edhe shefi i komisariatit dhe ndejni me mua deri në mëngjes. Janë marrë gjurmët, pasi kishte disa gjurmë. Gruaja është tronditur. Në mëngjes morëm vesh që edhe një baxho është hapur më para, më pas erdhën këtu, më pas është hapur një biznes në Korçë. Këtu ikën në 02:30 në orën tre është hapur atje” deklaroi Gëzim Skerma.

Latest Posts

Tre të plagosur pas një sherri për pronën në fshatin Pendavinj

Tre të plagosur pas një sherri për pronën mesditën e sotme në fshatin Pendavinj të bashkisë së Maliqit. 20 vjeçari Ilia Jani...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Vjen njoftimi i rëndësishëm për ju

Koronavirusi zyrtarisht prek edhe Lotarinë Amerikane. Ky virus i cili ka pezulluar të gjithë aktivitetet në botë ka ndërprerë...

Tre ushtarët e KFOR-it me koronavirus janë nga Korça

Mjeku Tritan Kalo ka treguar në një lidhje Skype në AbcNews se tre ushtarakët e KFOR-it të infektuar me Covid-19 në Kosovë...

Bulgarec makina perplas 12-vjecarin

Një fëmijë rreth 12-vjeç është dërguar në gjendje të rëndë në spital, pasi ndërsa po udhëtonte me biçikletë është përplasur nga një...

MOS HUMBISNI

Punonjësit e AKU në Korçë ndihmojnë banorët e prekur nga tërmeti

Familjeve të prekura nga tërmeti në fshatrat e Korçës ju ka ardhur në ndihmë edhe stafi i Drejtorisë Rajonale të AKU Korçë.

Qytetari ble apartamentin në Korçë, hipoteka i jep certifikatën e pronësisë të komshiut

Ilir Polena, një qytetar i Korçës zotëron çelësat e një apartamenti, por jo pronësinë e tij. Ai e bleu hyrjen në katin...

PUBLIKOHET DIPLOMA E LINDITA NIKOLLËS, MINISTRJA E ARSIMIT ME MESATARE 5.9

Publikohet dokumenti i diplomës së ministres së Arsimit Lindita Nikolla, e cila rezulton me mesataren e specialitetit 5.9., ndërsa meatarja e përgjithsme është 6.8. Dokumentin...

Pogradec arrestohet 25 vjeçari qe aksidentoi per vdekje këmbësorin

Një I ri nga rethi I Pogradecit që aksidentoi të mërkurën një të moshuar me pasojë vdekjen është arrestuar nga policia lokale. Specialistët e...

Korçë, zbulohet korrupsion në Hipotekë. Arrestohet ish drejtori dhe 4 punonjës.

Furtunë e vonuar në Hipotekën e Korçës, ku hetimet për korrupsion kanë çuar ish drejtuesin e saj dhe katër ish punonjës në pranga. Specialistët...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

Latest Posts

Tre të plagosur pas një sherri për pronën në fshatin Pendavinj

Tre të plagosur pas një sherri për pronën mesditën e sotme në fshatin Pendavinj të bashkisë së Maliqit. 20 vjeçari Ilia Jani...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Vjen njoftimi i rëndësishëm për ju

Koronavirusi zyrtarisht prek edhe Lotarinë Amerikane. Ky virus i cili ka pezulluar të gjithë aktivitetet në botë ka ndërprerë...

Tre ushtarët e KFOR-it me koronavirus janë nga Korça

Mjeku Tritan Kalo ka treguar në një lidhje Skype në AbcNews se tre ushtarakët e KFOR-it të infektuar me Covid-19 në Kosovë...

Bulgarec makina perplas 12-vjecarin

Një fëmijë rreth 12-vjeç është dërguar në gjendje të rëndë në spital, pasi ndërsa po udhëtonte me biçikletë është përplasur nga një...