E hënë, 28 Shtator, 2020

Kapshticë bllokohen 54 shtetas me gra e fëmijë.

Pandemia e COVID-19 I gjen me valixhe në dorë një pjesë emigrantësh shqiptarë që provojnë në këtë situatë karantine se nuk janë...

POSTIMET E FUNDIT

Tre të plagosur pas një sherri për pronën në fshatin Pendavinj

Tre të plagosur pas një sherri për pronën mesditën e sotme në fshatin Pendavinj të bashkisë së Maliqit. 20 vjeçari Ilia Jani...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Vjen njoftimi i rëndësishëm për ju

Koronavirusi zyrtarisht prek edhe Lotarinë Amerikane. Ky virus i cili ka pezulluar të gjithë aktivitetet në botë ka ndërprerë...

Tre ushtarët e KFOR-it me koronavirus janë nga Korça

Mjeku Tritan Kalo ka treguar në një lidhje Skype në AbcNews se tre ushtarakët e KFOR-it të infektuar me Covid-19 në Kosovë...

Bulgarec makina perplas 12-vjecarin

Një fëmijë rreth 12-vjeç është dërguar në gjendje të rëndë në spital, pasi ndërsa po udhëtonte me biçikletë është përplasur nga një...

Korcë, dhunon komshijen e moshuar, agresori endet i lirë në qytet!

lbert Panariti, një qytetar nga Korça denoncon në “Stop” dhunën që i është bërë bashkëshortes së tij 62-vjeçare, Elda Panariti nga fqinji i tyre, Luan Ashiku, për shkak të një konflikti pronësie. Zonja prej disa ditësh ndodhet në spital me dëmtime serioze në kokë, fytyrë e bark. Por si për ironi, agresori Ashiku endet i lirë në qytet. Pas interesimit të bashkëshortit Panariti dhe gazetarit të emisionit “Stop”, rezulton se prokuroria, policia dhe mjekësia ligjore, po zvarrisin çështjen, në mënyrë që Luan Ashiku t’ia hedhë pa lagur, ose me sa më pak pasojë. “Emisionit “Stop” iu drejtova se më është bërë një padrejtësi shumë e madhe. Më 22 Nëntor 2017, ditën e premte ora 10:00, komshiu im Luan Ashiku godet gruan time me grushte edhe në bark, edhe në fytyrë dhe gruaja ime rrëzohet me kokë në trotuar dhe ka ndenjur mbi 15 minuta në koma. Isha në një siklet të tmerrshëm sa thashë se më iku gruaja. Erdhi ambulanca më mori gruan dhe sot ajo është e shtruar në spital. Shkaku që bashkëshortja ime u dhunua nga komshiu ishte një konflikt pronësie që unë kam prej vitesh, por sot për mua ka rëndësi jeta e gruas sime, se sa ky konflikti i pronësisë”, tha Albert Panariti. Gazetari: Sa ditë ke këtu? Elda Panariti: Është ditë e tretë sot Gazetari: Doktorët çfarë kanë thënë? Elda Panariti: Nuk e di unë e shkreta… Gazetari: Ecën dot? Elda Panariti: Jo nuk ec dot, humb ekuilibrin, më vjen vërdallë edhe vjell në mënyrë të tmerrshme. Është kaq i fuqishëm dhe nuk pyet as shtetin o bir. Unë jam Luan Ashiku dhe bam në kokë. Gazetari: Me çfarë të goditi? Elda Panariti: Me grusht. Në kokë, në bark dhe pastaj më ka ngritur peshë dhe nuk mbaj mend më. Shkak për këtë konflikt dhe dhunë është bërë ndërtimi i një pallati dhe shtëpia e zonjës Panariti është ngjitur me vendin ku po ndërtohet shumëkatëshi. Policia e Korçës arrestoi në flagrancë Luan Ashikun, por e liroi pas disa orësh. Albert Panariti: “Ky që bëri këtë krim ndaj gruas sime, ndaj një femre, ndaj një të moshuare 62-vjeçare. Nuk vazhdoi as 10 orë dhe policia e ka nxjerrë, është prapë në rrugë. Kjo më çuditi. Ku nuk kam vajtur, vajta në polici, vajta në prokurori, ku s’kam vajtur, dhe nuk po e gjej dot të drejtën”. Polici Alqi Rropi: Dokumentet, që u bënë atje.., është bërë në vendngjarje dhe ka kaluar çështja në prokurori, këtë ta garantoj unë. Interesohu kush ka qenë prokuror i gatshëm dhe merr takim me prokurorin. Albert Panariti – Mua më drejtoi Alqi, i plotfuqishmi i lagjes. Prokurori Edmond Shytka: Thuaj atij Alqit, të mbajë vendin aty, ku e ka! Albert Panariti: Unë nuk kuptoj një gjë: pse ai krimineli, që goditi gruan time për vdekje, është jashtë, nuk vazhdoi më shumë, se 10 orë? Prokurori Edmond Shytka: Këtë, që ta kuptosh ti, e ka policia. Albert Panariti: E ka policia? Prokurori Edmond Shytka: Policia nuk i ka sjellë akoma materialet. N.q.s, do t’i sjellë materialet policia në prokurori, atëherë do të veproj unë. Prandaj të thashë: unë s’kam materiale nga policia, që të ketë sjellë pranë prokurorisë, që të m’i japin mua, që të arrestoj. N.q.s, policia do të bëjë punën dhe t’ia sjellë materialet prokurorisë, n.q.s, policia nuk i bën punët, ashtu siç e përmban ligji, mos të verë ty në siklet, që të fillosh, që të bësh një farë debati, ose të mendosh, që prokuroria nuk po vepron. — Albert Panariti: Po pse nuk e ke dorëzuar në Prokurori? Inspektori Igli Mele: O, ti zotëri! Dhe njëherë po të them, janë ditë pushim… Albert Panariti: Janë ditë pushimi? Po mirë, ditë pushimi, vetëm për të dalë ai nga burgu, janë ditë pushimi? Inspektori Igli Mele: Këto janë… këto. Me mua, ke personin e gabuar, që më flet në këtë mënyrë. Mirupafshim! Faleminderit! Albert Panariti: Ju kini, brenda 48 orëve, të bëni atë aktin mjeko-ligjor dhe pret kjo punë, që të mbarojnë pushimet, pa të bëhet akti ligjor? Mjeku ligjor Gjergji Kacauni: Po dhe pret mo, zotëri! Albert Panariti: Po si pret?! Ajo gruaja, në vend të rregullohet më mirë, më keq është, se dita e parë. Mjeku ligjor Gjergji Kacauni: Po, mirë mo,nuk e kuroj unë. Albert Panariti: Po, ti nuk e kuron. Ju, si e keni me ligj, duhet ta bëni aktin e ekspertimit brenda 48 orëve? Se ai, prokurori, më tha: s’më kanë sjellë tha… Mjeku ligjor Gjergji Kacauni: Po e bëj unë, brenda 48 orëve pa konkluzione. E çfarë zgjidhe ti në këtë mes?! Albert Panariti: Si? Si e bën ti? Mjeku ligjor Gjergji Kacauni: Hiç, asgjë s’bëj unë. Ik tani! Mirupafshim!/tv klan

Latest Posts

Tre të plagosur pas një sherri për pronën në fshatin Pendavinj

Tre të plagosur pas një sherri për pronën mesditën e sotme në fshatin Pendavinj të bashkisë së Maliqit. 20 vjeçari Ilia Jani...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Vjen njoftimi i rëndësishëm për ju

Koronavirusi zyrtarisht prek edhe Lotarinë Amerikane. Ky virus i cili ka pezulluar të gjithë aktivitetet në botë ka ndërprerë...

Tre ushtarët e KFOR-it me koronavirus janë nga Korça

Mjeku Tritan Kalo ka treguar në një lidhje Skype në AbcNews se tre ushtarakët e KFOR-it të infektuar me Covid-19 në Kosovë...

Bulgarec makina perplas 12-vjecarin

Një fëmijë rreth 12-vjeç është dërguar në gjendje të rëndë në spital, pasi ndërsa po udhëtonte me biçikletë është përplasur nga një...

MOS HUMBISNI

Punonjësit e AKU në Korçë ndihmojnë banorët e prekur nga tërmeti

Familjeve të prekura nga tërmeti në fshatrat e Korçës ju ka ardhur në ndihmë edhe stafi i Drejtorisë Rajonale të AKU Korçë.

Qytetari ble apartamentin në Korçë, hipoteka i jep certifikatën e pronësisë të komshiut

Ilir Polena, një qytetar i Korçës zotëron çelësat e një apartamenti, por jo pronësinë e tij. Ai e bleu hyrjen në katin...

PUBLIKOHET DIPLOMA E LINDITA NIKOLLËS, MINISTRJA E ARSIMIT ME MESATARE 5.9

Publikohet dokumenti i diplomës së ministres së Arsimit Lindita Nikolla, e cila rezulton me mesataren e specialitetit 5.9., ndërsa meatarja e përgjithsme është 6.8. Dokumentin...

Pogradec arrestohet 25 vjeçari qe aksidentoi per vdekje këmbësorin

Një I ri nga rethi I Pogradecit që aksidentoi të mërkurën një të moshuar me pasojë vdekjen është arrestuar nga policia lokale. Specialistët e...

Korçë, zbulohet korrupsion në Hipotekë. Arrestohet ish drejtori dhe 4 punonjës.

Furtunë e vonuar në Hipotekën e Korçës, ku hetimet për korrupsion kanë çuar ish drejtuesin e saj dhe katër ish punonjës në pranga. Specialistët...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

Latest Posts

Tre të plagosur pas një sherri për pronën në fshatin Pendavinj

Tre të plagosur pas një sherri për pronën mesditën e sotme në fshatin Pendavinj të bashkisë së Maliqit. 20 vjeçari Ilia Jani...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Vjen njoftimi i rëndësishëm për ju

Koronavirusi zyrtarisht prek edhe Lotarinë Amerikane. Ky virus i cili ka pezulluar të gjithë aktivitetet në botë ka ndërprerë...

Tre ushtarët e KFOR-it me koronavirus janë nga Korça

Mjeku Tritan Kalo ka treguar në një lidhje Skype në AbcNews se tre ushtarakët e KFOR-it të infektuar me Covid-19 në Kosovë...

Bulgarec makina perplas 12-vjecarin

Një fëmijë rreth 12-vjeç është dërguar në gjendje të rëndë në spital, pasi ndërsa po udhëtonte me biçikletë është përplasur nga një...