E premte, 5 Mars, 2021

Tregëtarët e tregut Industrial në Korcë të përjashtuar nga paga e luftës

KLIKONI TEK LINKU I MEPOSHTEM PER TE NDJEKUR LAJMIN NGA YOUTUBE https://www.youtube.com/watch?v=CP7z0PDxELs&feature=share&fbclid=IwAR0zss0zgRYlK4N5iN1wJbGHcyJioQFkh5kOtfKonvT3mBAv1jX6P7DBLb0

POSTIMET E FUNDIT

NUSRET VJEN NË SHQIPËRI,QËNDRON NË KORÇË…

Mësohet se kuzhinieri i njohur, Nusret Gokçe, aktualisht po shijon qëndrimin në vendin tonë. Siç bëhet e ditur nga burime të sigurta...

“Do të thyej brinjët, legen, !”, skandal në Konsullatën Shqiptare në Selanik, punonjësi qëllon qytetarët (VIDEO)

Një shqiptare që jeton në Greqi ka denoncuar veprimet e një punonjësi të Konsullatës Shqiptare në Selanik, pasi ky i fundit ka...

Makina merr flak në mes të Korcës

Përfshihet nga flakët një makinë në qytetin e Korcës. Ngjarja ka ndodhur në bulevard “Republika” dhe mjeti ka qenë...

Shumica e banoreve me COVID, fshati Prodan pa sherbim shendetesor. Të semuret shkojne deri ne Korce

Shumica e banoreve me COVID, fshati Prodan pa sherbim shendetesor. Të semuret shkojne deri ne Korce. Ndiqni Koronikën e...

Policia e Korçës, bilanc një javor për goditjen dhe parandalimin e paligjshmërisë.

Policia e Korçës bën të ditur se vijon puna për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Në kuadër të punës së kësaj policie, është edhe një bilanc një javor me arrestime e masa të ndryshme.

Në të gjithë qarkun kanë funksionuar pika kontrolli statike e të lëvizshme, ku gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifikim në Komisariatet e Policisë 28 shtetas.

Nga ana e patrullave të rendit, si edhe atyre të Policisë Rrugore në total në të gjithë qarkun janë vendosur 841 masa administrative.
• Janë ndaluar 2 shtetas të shpallur në kërkim për veprat penale “Vjedhja” dhe “Drejtim mjeti në mënyrë të paligjëshme.

• Janë arrestuar në flagrancë 26 shtetas nga të cilët:
15 shtetas për veprat penale “Drejtim mjeti në mënyrë të parregullt” dhe “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”.
4 për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.
2 për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike”.
2 për veprën “ Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.
1 për “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuestisë dhe sportive”.
1 për “Dhunë në familjë”.
1 për “Moskallëzim krimi”.
• Janë proceduar penalisht në gjendje të lirë 25 shtetas nga të cilët:

1 për “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.
4 për veprat penale “Drejtim mjeti në mënyrë të parregullt” dhe “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”.
3 për “Pushtimi i tokës”.
1 për “Lidhje e paligjshme e energjisë elektrike”.
1 për “Moskallëzim krimi”.
1 për “Falsifikimi i dokumenteve”.
2 për “Dëmtime me dashje”.
1 për “Organizim të lotarive të palejuara”.
3 për “Prerje të paligjshme e pyjeve”.
1 për “Plagosje e lehtë”.
2 për “Kanosje”.
2 për “Ndërtim të paligjshëm”.
1 për “Fshehje të të ardhurave”.
1 për “Goditje për shkak të detyrës”.
1 “Prishja e qetësisë publike”.
4 Ngjarje aksidentale.
Janë plotësuar gjithashtu edhe 6 kërkesë-padi për lëshimin e urdhërit të menjëhershëm të mbrojtjes.
Gjatë javës që lamë pas, janë zhvilluar takime sensibilizuese me banorët, për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike, takime të cilat do të vijojnë të zhvillohen në të gjitha njësitë administrative të qarkut Korçë në javët në vazhdim.

Latest Posts

NUSRET VJEN NË SHQIPËRI,QËNDRON NË KORÇË…

Mësohet se kuzhinieri i njohur, Nusret Gokçe, aktualisht po shijon qëndrimin në vendin tonë. Siç bëhet e ditur nga burime të sigurta...

“Do të thyej brinjët, legen, !”, skandal në Konsullatën Shqiptare në Selanik, punonjësi qëllon qytetarët (VIDEO)

Një shqiptare që jeton në Greqi ka denoncuar veprimet e një punonjësi të Konsullatës Shqiptare në Selanik, pasi ky i fundit ka...

Makina merr flak në mes të Korcës

Përfshihet nga flakët një makinë në qytetin e Korcës. Ngjarja ka ndodhur në bulevard “Republika” dhe mjeti ka qenë...

Shumica e banoreve me COVID, fshati Prodan pa sherbim shendetesor. Të semuret shkojne deri ne Korce

Shumica e banoreve me COVID, fshati Prodan pa sherbim shendetesor. Të semuret shkojne deri ne Korce. Ndiqni Koronikën e...

MOS HUMBISNI

MERR FUND MAKTHI I EMIGRANTËVE NË KUFI, 27 SHQIPTARËT DËRGOHEN NË HOTELIN KARANTINË

Pas 4 netëve jashtë në shi dhe dëborë, pasditen e sotme është zgjidhur problemi i shqiptarëve që nuk janë rezident në Greqi,...

Me dorën e sëmurë dhe me shtëpinë e shkatërruar nga tërmeti, i riu nga Pogradeci kërkon ndihmë

Tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri la pas 50 viktima dhe një numër të madh personash që vijojnë të jetojnë në banesa...

Si të bëni pazar gjatë pandemisë COVID-19

Masat e ndërmarra për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, kanë shkaktuar shumë ndryshime në rutinën tonë ditore. Por më...

Kapshticë bllokohen 54 shtetas me gra e fëmijë.

Pandemia e COVID-19 I gjen me valixhe në dorë një pjesë emigrantësh shqiptarë që provojnë në këtë situatë karantine se nuk janë...

Koronavirusi, ndërron jetë mësuesi grek I shkollës ‘Omiros’.

Koronavirusi shkakton një viktimë në distancë për Korçën. Ka ndërruar jetë mësuesi grek që punonte në shkollën private ‘Omiros’ I prekur nga...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

Latest Posts

NUSRET VJEN NË SHQIPËRI,QËNDRON NË KORÇË…

Mësohet se kuzhinieri i njohur, Nusret Gokçe, aktualisht po shijon qëndrimin në vendin tonë. Siç bëhet e ditur nga burime të sigurta...

“Do të thyej brinjët, legen, !”, skandal në Konsullatën Shqiptare në Selanik, punonjësi qëllon qytetarët (VIDEO)

Një shqiptare që jeton në Greqi ka denoncuar veprimet e një punonjësi të Konsullatës Shqiptare në Selanik, pasi ky i fundit ka...

Makina merr flak në mes të Korcës

Përfshihet nga flakët një makinë në qytetin e Korcës. Ngjarja ka ndodhur në bulevard “Republika” dhe mjeti ka qenë...

Shumica e banoreve me COVID, fshati Prodan pa sherbim shendetesor. Të semuret shkojne deri ne Korce

Shumica e banoreve me COVID, fshati Prodan pa sherbim shendetesor. Të semuret shkojne deri ne Korce. Ndiqni Koronikën e...