E diel, 29 Nëntor, 2020

Kapshticë bllokohen 54 shtetas me gra e fëmijë.

Pandemia e COVID-19 I gjen me valixhe në dorë një pjesë emigrantësh shqiptarë që provojnë në këtë situatë karantine se nuk janë...

POSTIMET E FUNDIT

Tre të plagosur pas një sherri për pronën në fshatin Pendavinj

Tre të plagosur pas një sherri për pronën mesditën e sotme në fshatin Pendavinj të bashkisë së Maliqit. 20 vjeçari Ilia Jani...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Vjen njoftimi i rëndësishëm për ju

Koronavirusi zyrtarisht prek edhe Lotarinë Amerikane. Ky virus i cili ka pezulluar të gjithë aktivitetet në botë ka ndërprerë...

Tre ushtarët e KFOR-it me koronavirus janë nga Korça

Mjeku Tritan Kalo ka treguar në një lidhje Skype në AbcNews se tre ushtarakët e KFOR-it të infektuar me Covid-19 në Kosovë...

Bulgarec makina perplas 12-vjecarin

Një fëmijë rreth 12-vjeç është dërguar në gjendje të rëndë në spital, pasi ndërsa po udhëtonte me biçikletë është përplasur nga një...

Policia e Korçës, bilanc një javor për goditjen dhe parandalimin e paligjshmërisë.

Policia e Korçës bën të ditur se vijon puna për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Në kuadër të punës së kësaj policie, është edhe një bilanc një javor me arrestime e masa të ndryshme.

Në të gjithë qarkun kanë funksionuar pika kontrolli statike e të lëvizshme, ku gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifikim në Komisariatet e Policisë 28 shtetas.

Nga ana e patrullave të rendit, si edhe atyre të Policisë Rrugore në total në të gjithë qarkun janë vendosur 841 masa administrative.
• Janë ndaluar 2 shtetas të shpallur në kërkim për veprat penale “Vjedhja” dhe “Drejtim mjeti në mënyrë të paligjëshme.

• Janë arrestuar në flagrancë 26 shtetas nga të cilët:
15 shtetas për veprat penale “Drejtim mjeti në mënyrë të parregullt” dhe “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”.
4 për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.
2 për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike”.
2 për veprën “ Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.
1 për “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuestisë dhe sportive”.
1 për “Dhunë në familjë”.
1 për “Moskallëzim krimi”.
• Janë proceduar penalisht në gjendje të lirë 25 shtetas nga të cilët:

1 për “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.
4 për veprat penale “Drejtim mjeti në mënyrë të parregullt” dhe “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”.
3 për “Pushtimi i tokës”.
1 për “Lidhje e paligjshme e energjisë elektrike”.
1 për “Moskallëzim krimi”.
1 për “Falsifikimi i dokumenteve”.
2 për “Dëmtime me dashje”.
1 për “Organizim të lotarive të palejuara”.
3 për “Prerje të paligjshme e pyjeve”.
1 për “Plagosje e lehtë”.
2 për “Kanosje”.
2 për “Ndërtim të paligjshëm”.
1 për “Fshehje të të ardhurave”.
1 për “Goditje për shkak të detyrës”.
1 “Prishja e qetësisë publike”.
4 Ngjarje aksidentale.
Janë plotësuar gjithashtu edhe 6 kërkesë-padi për lëshimin e urdhërit të menjëhershëm të mbrojtjes.
Gjatë javës që lamë pas, janë zhvilluar takime sensibilizuese me banorët, për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike, takime të cilat do të vijojnë të zhvillohen në të gjitha njësitë administrative të qarkut Korçë në javët në vazhdim.

Latest Posts

Tre të plagosur pas një sherri për pronën në fshatin Pendavinj

Tre të plagosur pas një sherri për pronën mesditën e sotme në fshatin Pendavinj të bashkisë së Maliqit. 20 vjeçari Ilia Jani...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Vjen njoftimi i rëndësishëm për ju

Koronavirusi zyrtarisht prek edhe Lotarinë Amerikane. Ky virus i cili ka pezulluar të gjithë aktivitetet në botë ka ndërprerë...

Tre ushtarët e KFOR-it me koronavirus janë nga Korça

Mjeku Tritan Kalo ka treguar në një lidhje Skype në AbcNews se tre ushtarakët e KFOR-it të infektuar me Covid-19 në Kosovë...

Bulgarec makina perplas 12-vjecarin

Një fëmijë rreth 12-vjeç është dërguar në gjendje të rëndë në spital, pasi ndërsa po udhëtonte me biçikletë është përplasur nga një...

MOS HUMBISNI

Punonjësit e AKU në Korçë ndihmojnë banorët e prekur nga tërmeti

Familjeve të prekura nga tërmeti në fshatrat e Korçës ju ka ardhur në ndihmë edhe stafi i Drejtorisë Rajonale të AKU Korçë.

Qytetari ble apartamentin në Korçë, hipoteka i jep certifikatën e pronësisë të komshiut

Ilir Polena, një qytetar i Korçës zotëron çelësat e një apartamenti, por jo pronësinë e tij. Ai e bleu hyrjen në katin...

PUBLIKOHET DIPLOMA E LINDITA NIKOLLËS, MINISTRJA E ARSIMIT ME MESATARE 5.9

Publikohet dokumenti i diplomës së ministres së Arsimit Lindita Nikolla, e cila rezulton me mesataren e specialitetit 5.9., ndërsa meatarja e përgjithsme është 6.8. Dokumentin...

Pogradec arrestohet 25 vjeçari qe aksidentoi per vdekje këmbësorin

Një I ri nga rethi I Pogradecit që aksidentoi të mërkurën një të moshuar me pasojë vdekjen është arrestuar nga policia lokale. Specialistët e...

Korçë, zbulohet korrupsion në Hipotekë. Arrestohet ish drejtori dhe 4 punonjës.

Furtunë e vonuar në Hipotekën e Korçës, ku hetimet për korrupsion kanë çuar ish drejtuesin e saj dhe katër ish punonjës në pranga. Specialistët...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

Latest Posts

Tre të plagosur pas një sherri për pronën në fshatin Pendavinj

Tre të plagosur pas një sherri për pronën mesditën e sotme në fshatin Pendavinj të bashkisë së Maliqit. 20 vjeçari Ilia Jani...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Vjen njoftimi i rëndësishëm për ju

Koronavirusi zyrtarisht prek edhe Lotarinë Amerikane. Ky virus i cili ka pezulluar të gjithë aktivitetet në botë ka ndërprerë...

Tre ushtarët e KFOR-it me koronavirus janë nga Korça

Mjeku Tritan Kalo ka treguar në një lidhje Skype në AbcNews se tre ushtarakët e KFOR-it të infektuar me Covid-19 në Kosovë...

Bulgarec makina perplas 12-vjecarin

Një fëmijë rreth 12-vjeç është dërguar në gjendje të rëndë në spital, pasi ndërsa po udhëtonte me biçikletë është përplasur nga një...