E mërkurë, 24 Shkurt, 2021

Si do te paguhet gjate ketyre muajve energjia elektrike?!

Abonentët familjarë dhe bizneset do të faturohen aforfe për energjinë elektrike përgjatë periudhës së Pandemisë. Për shkak të situatës...

POSTIMET E FUNDIT

“Do të thyej brinjët, legen, !”, skandal në Konsullatën Shqiptare në Selanik, punonjësi qëllon qytetarët (VIDEO)

Një shqiptare që jeton në Greqi ka denoncuar veprimet e një punonjësi të Konsullatës Shqiptare në Selanik, pasi ky i fundit ka...

Makina merr flak në mes të Korcës

Përfshihet nga flakët një makinë në qytetin e Korcës. Ngjarja ka ndodhur në bulevard “Republika” dhe mjeti ka qenë...

Shumica e banoreve me COVID, fshati Prodan pa sherbim shendetesor. Të semuret shkojne deri ne Korce

Shumica e banoreve me COVID, fshati Prodan pa sherbim shendetesor. Të semuret shkojne deri ne Korce. Ndiqni Koronikën e...

Kolonja “vater” e nxehte, qytetaret nuk respektojne masat.

Kolonja “vater” e nxehte, qytetaret nuk respektojne masat, asnje polic ne rruge per monitorim. Ndiqni Koronikën e meposhtëme:

Skënderbeu në futboll për femra mposht PAOK-un dhe Kosturin

Skënderbeu në futboll për femra kthehet me trofe nga triangolarja e Greqisë zhvilluar pak ditë më parë në Kostur. 

Për dy ditë më radhë tre skuadra (Skënderbeu i Korçës, Kosturi vendas dhe PAOK-u i Selanikut u ndeshën mes njëra tjetrës për të shpallur edhe skuadrën që do të ngrinte trofeun e këtij viti, pasi kujtojmë që ky ishte trofeu i dytë pas atij të zhvilluar një vit më parë. Dhe Skënderbeu i drejtuar nga trajneri Stavrion Lako ja ka dalë të triumfojë dhe të “ç’mendë” grekët që as vetë nuk e prisnin që të ishte Skënderbeu fitues.

Në ditën e parë u zhvilluan dy ndeshje ku ekipi fitues grumbullonte dy pikë në ç’do fitore dhe barazimi vlente një pikë. Skënderbeu në ndeshjen e parë mposhti Kosturin vendas me shifrat 3-2, ndërkohë që pas asaj mposhti PAOK-un që ishte pretendent me shifrat 4-2. Me katër pikë u mbyll dita e parë e aktivitetit grek për Skënderbeun.

Në ditën e dytë Skënderbeut i interesonte vetëm një barazim me Kosturin, kështu që në ndeshjen e parë ndaj PAOK-ut hodhi në fushë rezervat dhe humbi me rezultatin 2-0. Në ndeshjen e dytë dhe të fundit të aktivitetit, korçaret fituan 2-0 me dy gola të fierakes Ke. Goro dhe përfundimisht Skënderbeu fiton triangolaren në dy ditë në Kostur të Greqisë. Super sukses ky i vajzave bardhekuqe, ndërkohë që një falenderim të madh për të gjitha lojtaret dhe trajnerit e tyre. Faleminderit që na nderuat dhe ngritët lart flamurtarin shqiptar.

Dita e parë

Kosturi – Skënderbeu 2-3

Shënuese: Dhrakaki, Gogu /  Xhindole, Kl. Goro, Gjoni

Skënderbeu – PAOK 4-2

Shënuese: Ke. Goro (2), Gjoni, Kl. Goro / Zotu, Hadarceva

Dita e dytë

PAOK – Skënderbeu 2-0

Shënuese: Fidhani (2)

Skënderbeu – Kosturi 2-0

Shënuese: Ke.Goro x2

Renditja

1.Skënderbeu 6 pikë

2.Kosturi 4 pikë

3.PAOK 4 pikë

Latest Posts

“Do të thyej brinjët, legen, !”, skandal në Konsullatën Shqiptare në Selanik, punonjësi qëllon qytetarët (VIDEO)

Një shqiptare që jeton në Greqi ka denoncuar veprimet e një punonjësi të Konsullatës Shqiptare në Selanik, pasi ky i fundit ka...

Makina merr flak në mes të Korcës

Përfshihet nga flakët një makinë në qytetin e Korcës. Ngjarja ka ndodhur në bulevard “Republika” dhe mjeti ka qenë...

Shumica e banoreve me COVID, fshati Prodan pa sherbim shendetesor. Të semuret shkojne deri ne Korce

Shumica e banoreve me COVID, fshati Prodan pa sherbim shendetesor. Të semuret shkojne deri ne Korce. Ndiqni Koronikën e...

Kolonja “vater” e nxehte, qytetaret nuk respektojne masat.

Kolonja “vater” e nxehte, qytetaret nuk respektojne masat, asnje polic ne rruge per monitorim. Ndiqni Koronikën e meposhtëme:

MOS HUMBISNI

Me dorën e sëmurë dhe me shtëpinë e shkatërruar nga tërmeti, i riu nga Pogradeci kërkon ndihmë

Tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri la pas 50 viktima dhe një numër të madh personash që vijojnë të jetojnë në banesa...

Si të bëni pazar gjatë pandemisë COVID-19

Masat e ndërmarra për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, kanë shkaktuar shumë ndryshime në rutinën tonë ditore. Por më...

Kapshticë bllokohen 54 shtetas me gra e fëmijë.

Pandemia e COVID-19 I gjen me valixhe në dorë një pjesë emigrantësh shqiptarë që provojnë në këtë situatë karantine se nuk janë...

Koronavirusi, ndërron jetë mësuesi grek I shkollës ‘Omiros’.

Koronavirusi shkakton një viktimë në distancë për Korçën. Ka ndërruar jetë mësuesi grek që punonte në shkollën private ‘Omiros’ I prekur nga...

Lajm i mirë nga Korça/ Çifti i të moshuarve shërohet nga koronavirusi

Një çift të moshuarish në Korçë kanë dalë nga spitali sepse kanë marrë veten pasi u infektuan me COVID-19.

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

Latest Posts

“Do të thyej brinjët, legen, !”, skandal në Konsullatën Shqiptare në Selanik, punonjësi qëllon qytetarët (VIDEO)

Një shqiptare që jeton në Greqi ka denoncuar veprimet e një punonjësi të Konsullatës Shqiptare në Selanik, pasi ky i fundit ka...

Makina merr flak në mes të Korcës

Përfshihet nga flakët një makinë në qytetin e Korcës. Ngjarja ka ndodhur në bulevard “Republika” dhe mjeti ka qenë...

Shumica e banoreve me COVID, fshati Prodan pa sherbim shendetesor. Të semuret shkojne deri ne Korce

Shumica e banoreve me COVID, fshati Prodan pa sherbim shendetesor. Të semuret shkojne deri ne Korce. Ndiqni Koronikën e...

Kolonja “vater” e nxehte, qytetaret nuk respektojne masat.

Kolonja “vater” e nxehte, qytetaret nuk respektojne masat, asnje polic ne rruge per monitorim. Ndiqni Koronikën e meposhtëme: