E enjte, 21 Janar, 2021

Hyjnë në atdhe emigrantët e bllokuar në Kapshticë, karantinohen në hotel

Emigrantët shqiptarë të cilët kanë qenë të bllokuar në tokën neutrale në Kapshticë kanë mbërritur në hotelin në qytetin e Korçës mbrëmjen...

POSTIMET E FUNDIT

Grabitet shtëpia e një kambisti në Korçë/ Pronari përleshet me tre autorët

Rreth orës 06:10, të mëngjesitë të sotëm, në lagjen nr. 1, në rrugën e...

Moti në Korçë ndërpreje energjie në disa zona dhe rrëshqitje dherash në Moglicë

Korça ka pasur një situatë më të stabilizuar se qarqet e tjera sa i...

Skandali në Bashkinë Devoll/ Fiton firma me 100 milionë lekë më shumë ofertë

Skandaleve me tenderat nuk i ka shpëtuar as Bashkia Devoll. Kjo bashki ka hapur një garë për mirëmbajtjen e rrugëve, në të...

Asfiksohet nga rënia e zjarrit prej rezistencës elektrike 75 vjeçari në Korçë.

Zjarr në një hyrje pallati në qytetin e Korçës.Sipas informacioneve paraprake mësohet se zjarri ka rënë në lagjen nr.5 të qytetit të...

Sot testi i radhës për Skënderbeun përpara Superkupës së Shqipërisë

Sot Skënderbeu do të zhvillojë miqësoren e radhës ku përballë do të ketë ekipin e Besës së Kavajës. Pas asaj ndaj Maliqit, Renovës, Teutës dhe Trepçës ’89, ky do të jetë testi i 5-të miqësor për ekipin e Skënderbeut në këtë fazë përgatitore përpara fillimit të sezonit të ri. Në 4 miqësoret e para Skënderbeu ka arritur 2 fitore dhe 2 barazime.

Ekipi shfaqet thuajse gati dhe sot Orges Shehi mund të vendos përfundimisht 11 lojtarët të cilëve do t’iu japë një fanellë titullari në ndeshjen e parë sezonale në finalen e Superkupës më 12 gusht përballë Laçit.

Merkatua për Skënderbeun ende nuk është mbyllua pasi mbetet ende e paqartë e ardhmja e Bakari Nimagës dhe Fidan Alitit dhe drejtuesit janë ende në kërkim të lojtarëve të rinj ku po punohet për afrimin e një mesfushori qendror pasi ende nuk është gjetur lojtari i duhur për të zëvendësuar të larguarin Sabjen Lilaj.

Gjatë kësaj faze përgatitore Skënderbeu ka afruar një numër të madh lojtarësh të rinj ku stafi teknik do të zgjedhë lojtarët me prespektivë për të ardhmen. Duket se Orges Shehin e kanë bindur vetëm dy 18-vjeçarët, Ronaldo Isufi dhe Aldo Qoshku. Të dy këta futbollistë me shumë mundësi do të jenë pjesë e planeve të Skënderbeut dhe si të tillë mund të bashkohen me ekipin, por ekziston mundësia që të kalojnë edhe te Skënderbeu U-19, në mënyrë që të bëhen pjesë e korçarëve kur Skënderbeu i madh të ketë nevojë. Isufi është pjesë e Skënderbeut U-19, ndërsa Qoshku i dalë nga akademia e futbollit në Tiranë duket se ka të dhëna të mira dhe ka bindur trajnerin e kampionëve për potencialin e tij. Fakt është që Shehi e ka hedhur në fushë edhe si titullar në miqësoret e zhvilluara.

Sot, miqësorja kundër Besës do të zhvillohet në stadiumin “Skënderbeu” në orën 19:00.

KorçaNews/E.B.

Latest Posts

Grabitet shtëpia e një kambisti në Korçë/ Pronari përleshet me tre autorët

Rreth orës 06:10, të mëngjesitë të sotëm, në lagjen nr. 1, në rrugën e...

Moti në Korçë ndërpreje energjie në disa zona dhe rrëshqitje dherash në Moglicë

Korça ka pasur një situatë më të stabilizuar se qarqet e tjera sa i...

Skandali në Bashkinë Devoll/ Fiton firma me 100 milionë lekë më shumë ofertë

Skandaleve me tenderat nuk i ka shpëtuar as Bashkia Devoll. Kjo bashki ka hapur një garë për mirëmbajtjen e rrugëve, në të...

Asfiksohet nga rënia e zjarrit prej rezistencës elektrike 75 vjeçari në Korçë.

Zjarr në një hyrje pallati në qytetin e Korçës.Sipas informacioneve paraprake mësohet se zjarri ka rënë në lagjen nr.5 të qytetit të...

MOS HUMBISNI

Aksident ne aksin Korce-Pogradec ne afersi te fshatit Sovjan

Aksident ne aksin Korce-Pogradec ne afersi te fshatit Sovjan.Mesohet se nje mjet ka dale nga rruga duke perfunduar ne kanal e per...

Tërmeti goditi Shqipërinë, Italia dhe Greqia nisin skuadrat speciale

Italia dhe Greqia kanë nisur me avion skuadra speciale për të ndihmuar Shqipërinë në përballimin e pasojave të tërmetit.

Dhjetëra degë të mbyllura, Universitetet nisin vitin e ri akademik të përgjysmuar

Në nisje të këtij viti të ri akademik 2019-2020, raportohet për një rënie të ndjeshme të numrit të studentëve të regjistruar.

Makina kthehet përmbys në Korçë

Një përplasje e fuqishme dhe e frikshme ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin e Korçës. Dy makina janë...

Aksident në aksin Korçë-Maliq, humb jetën 21-vjeçarja

Një 21-vjeçare ka humbur jetën pasi është përplasur nga një makinë në Vloçisht të Korçës, në aksin Korçë – Maliq. Sipas Policisë,...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

Latest Posts

Grabitet shtëpia e një kambisti në Korçë/ Pronari përleshet me tre autorët

Rreth orës 06:10, të mëngjesitë të sotëm, në lagjen nr. 1, në rrugën e...

Moti në Korçë ndërpreje energjie në disa zona dhe rrëshqitje dherash në Moglicë

Korça ka pasur një situatë më të stabilizuar se qarqet e tjera sa i...

Skandali në Bashkinë Devoll/ Fiton firma me 100 milionë lekë më shumë ofertë

Skandaleve me tenderat nuk i ka shpëtuar as Bashkia Devoll. Kjo bashki ka hapur një garë për mirëmbajtjen e rrugëve, në të...

Asfiksohet nga rënia e zjarrit prej rezistencës elektrike 75 vjeçari në Korçë.

Zjarr në një hyrje pallati në qytetin e Korçës.Sipas informacioneve paraprake mësohet se zjarri ka rënë në lagjen nr.5 të qytetit të...