Mbrojtësi 29 vjeçar tashmë është një lojtar i lirë pa ekip. Pasi përfundovi kontratën me Flamurtarin ai nuk ishte në planet krysore të Ilir Dajës për projektin e Flamurtarit dhe u largua.

Kujtojmë që lezhiani ka qënë pjesë e Skënderbeut për katër sezone ku edhe fitoi 3 tituj kampion dhe një superkupe.

Në një intervist për Super Sport Albania ai foli për të ardhmen e tij por edhe për situatën që po kalon Skënderbeu. Ai pohoi që ka 2 oferta konkrete për të, njëra prej të cilave vjen nga superiorja ndërsa tjetra nga Azerët eSamaji FC. Për sa i përket Skënderbeut ai deklaroi se Skënderbeu eshtë ekipi që ka kaluar momentet më të bukura në karier dhe se Skënderbeun e sheh si detyrim moral për ta ndihmuar. “Skënderbeu është mbi të gjitha ekipet për mua, nëse ka nëvojë për aftësitë e mija jam gati pa e menduar dy hërë”. tha me pak fjalë për kampionët Ditmari

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin!
Ju lutem shkruani emrin tuaj