Ergys Kaçe me ekip të ri

0
557

Mesfushori 24 vjeçar me origjinë nga Korça pasi nuk pati besimin e trajnerit dhe pati shumë pak minuta në dispozicion te ekipi i PAOK ku edhe ka nisur karierën dhe u bë i njohur si futbollist ka vendosur të largohet.

Bardhezinjtë nga Selaniku kanë rënë dakort me ekipin e Panathinaikos për tu huazuar lojtari shqiptar atje.

Kështu që Ergysi do veshi fanellën bardhjeshile e 21 herë kampionëve të Greqisë që aktualisht po kalojnë një nga periudhat më të vështira në historinë e tyre pasi kanë probleme të mëdhaja ekonomike.

Shpresojmë që Kaçe të rigjej vetën në Athinë dhe të kthehet ne një lojtar kyç pasi lojtarë me cilësitë e ketij djaloshi i duhen shumë Shqipërisë.

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin!
Ju lutem shkruani emrin tuaj