Lojtarët e Skënderbeut dhurojnë spektakël në maqedoni

0
4281

Skënderbeu ka huazuar 2 lojtarë në maqedoni tek ekipi i Rabotnickit. Ata janë Sergio Xhunior dhe Çarls.

Serxhio Xhunior sot realizoi 2 gola në fitoren e ekipit të tij 3 me 1 kundër FK Skopje. Me keto 2 gola sot braziliani 24 vjeçar arriti kuotën e 5 golave në ligën e parë të kampionatit maqedonas që kryesohet nga Shkëndija.

Ndërkohë që lojtari tjetër i Skënderbeut, sulmuesi nigerian 20 vjeçar Çarls ka shënuar deri tani 7 gola në kampionat dhe është golashënuesi më i mir i ekipit.

Rabotnicki aktualisht ndodhet në mezin e tabelës, në vendin e pestë me 23 pikë në 17 ndeshje.

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin!
Ju lutem shkruani emrin tuaj