Skënderbeu fiton ndeshjen titull

0
534

Ne një sfidë pa shumë raste Skënderbeu arriti të marë trepikshin e shumëkerkuar duke fituar me rezultatin 1-0 Flamurtarin.

Ishte Gjergji Muzaka ai që në minuten 83′ dërgoi topin në rrjetën e Nurkoviç me një goditje nga zona e vogël.

Tifozët korçarë mbushën stadiumin dhe krijuan një atmosferë elektrizuese duke ndihmuar ekipin për fitoren e radhës.

Diferenca tashmë nga Flamurtari i vëndit të dytë është plotë 11 pikë. Kanë ngelur edhe 17 javë kampionat dhe titulli kampion mund të themi me siguri që e ka emrin “SKËNDERBE”.

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin!
Ju lutem shkruani emrin tuaj