Skënderbeu mundë Kamzën

0
290

Deri në këto moment të gjitha ekipet ishin mundur nga Skënderbeu , I vetmi ekip që kish marë dy barazime në dy fazat e para ishte Kamza . Por në këtë fazë të tretë edhe Kamza “gjunjëzohet “ Skuadra korçare ka fituar bindshëm në kryeqytet . Edhe pse ishte në disfavor që në minutën e 13-të kur Fili pas gjuajtjes nga distance shënon .Në pjesën e dytë korçarët reagojnë shpejt në minutën e 54 është Vila që në zonë edhe pse në reshqitje e sipër shtyn topin në rrjetë .Do të ishte po ky futbollist që në minutën e 74 do të shënonte edhe golin e fitores .Një fitore me një domethënje të madhe në këtë kohë “furtune “ , korçarët japin leksion të një futbolli të bukur dhe me mjaft ritëm , këta janë kryesuesit që askush nuk I ndal dot .

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin!
Ju lutem shkruani emrin tuaj