Të huazuarit e Skënderbeut

0
700

Bardhekuqtë kanë në pronësi shumë lojtarë të cilët në çdo ekip të superiores mund të jenë pjes e formacionit titullar. Por dinamika e korçarëve i jep mundësinë ekipit për ti huazuar këta lojtarë në ekipe të ndryshmë, në Shqipëri dhe jashtë saj për të fituar eksperienc dhe për tu kthyer sa më të gatshëm për të veshur fanellën e kryesuesve të kampionatit.

Kujtojmë që forca aktuale e ekipit është 25 lojtarë.

14 janë lojtarët e huazuar. Në Shqipëri 5 lojtarë janë të huazuar në Kategorinë Superiore dhe 2 në Kategorinë e Parë.
Në Kosovë janë të huzaur 5 lojtarë ndërkohë që në Ish Republikën Jugosllavë të Maqedonisë janë 2 lojtarë të huazuar.

SHQIPËRI

Ardit Hoxhaj (Flamurtari)
Reza Karimi (Teuta)
Dejvi Bregu (Luftëtari)
Kristal Abazaj ( Luftëtari)
Bruno Lulaj (Laçi)
Anteo Osmanllari (Korabi)
Mario Dajsinani (Erzeni)

KOSOVË

Egzon Sekiraca (Trepça 89′)
Mohamed Al Kajed (Trepça 89′)
Oto Xhon (Trepça 89′)
Shend Këlmendi (Trepça 89′)
Paolo Ivani (KF Vllaznimi)

ISH REPUBLIGA JUGOSLLAVE E MAQEDONISË

Serxhio Xhunior (Rabotnicki)
Çarls (Rabotnicki)

 

Nga Manuel Panariti

www.korcanews.al 

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin!
Ju lutem shkruani emrin tuaj