A do të tërhiqet Valentino Rossi nga Moto GP?!

0
181

Në muajin shkurt Valentino Rossi mbush 39 vjec, pavarësisht kësaj duket që dorëheqja e tij është akoma shumë larg.

Në një deklaratë për media ku u pyet nëse do të largohej apo jo nga Moto GP, Rossi tha:
“Kam frikë të heq dorë, është diçka që më “kall datën”. Do të jetë e vështirë për mua të bej diçka tjetër, sepse ky sport është vetë jeta ime. Mund të drejtoj akademinë time, por nuk është e njëjta gjë.”

Valentino Rossi është shpallur 7 herë kampion bote në Moto GP dhe këtë sezon e mbyll vetëm me një fitore me Yamahan, por pavarësisht kësaj ai nuk duket se do të heq dorë nga pista.

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin!
Ju lutem shkruani emrin tuaj