E hënë, 18 Janar, 2021

Hyjnë në atdhe emigrantët e bllokuar në Kapshticë, karantinohen në hotel

Emigrantët shqiptarë të cilët kanë qenë të bllokuar në tokën neutrale në Kapshticë kanë mbërritur në hotelin në qytetin e Korçës mbrëmjen...
Ballina Etiketimet Gezim topciu

gezim topciu

Bashkia Maliq nis punën tek godina e re

Bashkia Maliq nis punën tek godina e re. https://www.youtube.com/watch?v=41m2NR6aTks&feature=share

Rruga Maliq-Moglicë, demtohet nga mjetet e rënda

Rruga Maliq-Moglicë, e dëmtuar nga mjetet e rënda te cilat po punojne per ndertimin e Hidrocentralit te Moglices! Sic e shihni edhe tek fotot e...

Must Read

Aksident ne aksin Korce-Pogradec ne afersi te fshatit Sovjan

Aksident ne aksin Korce-Pogradec ne afersi te fshatit Sovjan.Mesohet se nje mjet ka dale nga rruga duke perfunduar ne kanal e per...

Tërmeti goditi Shqipërinë, Italia dhe Greqia nisin skuadrat speciale

Italia dhe Greqia kanë nisur me avion skuadra speciale për të ndihmuar Shqipërinë në përballimin e pasojave të tërmetit.

Dhjetëra degë të mbyllura, Universitetet nisin vitin e ri akademik të përgjysmuar

Në nisje të këtij viti të ri akademik 2019-2020, raportohet për një rënie të ndjeshme të numrit të studentëve të regjistruar.