E mërkurë, 21 Tetor, 2020

Kapshticë bllokohen 54 shtetas me gra e fëmijë.

Pandemia e COVID-19 I gjen me valixhe në dorë një pjesë emigrantësh shqiptarë që provojnë në këtë situatë karantine se nuk janë...
Ballina Etiketimet Gjobat

gjobat

Policia në Korçë, 12 milionë lekë gjoba për 20 ditë

Policia në Korçë, 12 milionë lekë gjoba për 20 ditë. https://www.youtube.com/watch?v=Gdpn2OLpNrA&feature=share

Hiqen komisionet e gjobave, për patentën tani vendos polici rrugor, ankesat në gjykatë

Shoferët e makinave që gjobiten nga Policia Rrugore nuk do të kalojnë më në Komisione për tu njohur me masën e gjobës dhe periudhën...

Must Read

Punonjësit e AKU në Korçë ndihmojnë banorët e prekur nga tërmeti

Familjeve të prekura nga tërmeti në fshatrat e Korçës ju ka ardhur në ndihmë edhe stafi i Drejtorisë Rajonale të AKU Korçë.

Qytetari ble apartamentin në Korçë, hipoteka i jep certifikatën e pronësisë të komshiut

Ilir Polena, një qytetar i Korçës zotëron çelësat e një apartamenti, por jo pronësinë e tij. Ai e bleu hyrjen në katin...

PUBLIKOHET DIPLOMA E LINDITA NIKOLLËS, MINISTRJA E ARSIMIT ME MESATARE 5.9

Publikohet dokumenti i diplomës së ministres së Arsimit Lindita Nikolla, e cila rezulton me mesataren e specialitetit 5.9., ndërsa meatarja e përgjithsme është 6.8. Dokumentin...