E premte, 22 Janar, 2021

Hyjnë në atdhe emigrantët e bllokuar në Kapshticë, karantinohen në hotel

Emigrantët shqiptarë të cilët kanë qenë të bllokuar në tokën neutrale në Kapshticë kanë mbërritur në hotelin në qytetin e Korçës mbrëmjen...
Ballina Etiketimet Ilir Daja

Ilir Daja

Ilir Daja nuk shkarkohet. Reagon për Korça Lajm, klubi i Skenderbeut

Duke marrë shkas nga lajmi i përhapur sot qëllimisht në rrjetet sociale, dëshirojmë t'iu bëjmë me dije qëndrimin e “KF Skënderbeu”: - Ilir Daja ka...

Daja: Ndaj Dinamos së Kievit luajmë vetëm për një rezultat, nuk kemi frikë

Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja, ka folur për mediat para ndeshjes me Dinamon e Kievit. Daja tha gjatë konferencës për shtyp se ndaj ukrainave...

Must Read

Aksident ne aksin Korce-Pogradec ne afersi te fshatit Sovjan

Aksident ne aksin Korce-Pogradec ne afersi te fshatit Sovjan.Mesohet se nje mjet ka dale nga rruga duke perfunduar ne kanal e per...

Tërmeti goditi Shqipërinë, Italia dhe Greqia nisin skuadrat speciale

Italia dhe Greqia kanë nisur me avion skuadra speciale për të ndihmuar Shqipërinë në përballimin e pasojave të tërmetit.

Dhjetëra degë të mbyllura, Universitetet nisin vitin e ri akademik të përgjysmuar

Në nisje të këtij viti të ri akademik 2019-2020, raportohet për një rënie të ndjeshme të numrit të studentëve të regjistruar.