E diel, 17 Janar, 2021

Hyjnë në atdhe emigrantët e bllokuar në Kapshticë, karantinohen në hotel

Emigrantët shqiptarë të cilët kanë qenë të bllokuar në tokën neutrale në Kapshticë kanë mbërritur në hotelin në qytetin e Korçës mbrëmjen...
Ballina Etiketimet Korcanews.al

korcanews.al

Belorta emigrantit i shkrumbojnë makinën

Makina e një emigranti u shkrumbua paraditen e së enjtes në fshatin Belorta të Korçës. Burime zyrtare sqarojnë se automjeti Audi në pronësi të një...

Dita botërore e poezisë, Korca simbol i poezisë

  Dita botërore e poezisë, Korca simbol i poezisë. https://www.youtube.com/watch?v=rTFbcZAWOgQ&feature=share  

Lajmet ne gjuhen Greke (Permbledhja Javore/ εβδομαδιαιο δελτιο ειδησεων)

Lajmet ne gjuhen Greke (Permbledhja Javore/ εβδομαδων δελτιο ειδησεων). https://www.youtube.com/watch?v=bIlWIH5Uxiw&feature=share tv korca.

Behu edhe ti pjese e stafit te KorcaNews.al

Të gjithë studentëve të gazetarisë, por edhe ata që kanë pasion gazetarinë, www.KorcaNews.al u jep mundësinë të jenë pjesë e stafit të tij. Na kontaktoni...

Must Read

Aksident ne aksin Korce-Pogradec ne afersi te fshatit Sovjan

Aksident ne aksin Korce-Pogradec ne afersi te fshatit Sovjan.Mesohet se nje mjet ka dale nga rruga duke perfunduar ne kanal e per...

Tërmeti goditi Shqipërinë, Italia dhe Greqia nisin skuadrat speciale

Italia dhe Greqia kanë nisur me avion skuadra speciale për të ndihmuar Shqipërinë në përballimin e pasojave të tërmetit.

Dhjetëra degë të mbyllura, Universitetet nisin vitin e ri akademik të përgjysmuar

Në nisje të këtij viti të ri akademik 2019-2020, raportohet për një rënie të ndjeshme të numrit të studentëve të regjistruar.