E shtunë, 26 Shtator, 2020

Kapshticë bllokohen 54 shtetas me gra e fëmijë.

Pandemia e COVID-19 I gjen me valixhe në dorë një pjesë emigrantësh shqiptarë që provojnë në këtë situatë karantine se nuk janë...
Ballina Etiketimet Permbytjet

permbytjet

Përmbytet nënstacioni i Zëmblakut

Përmbytet nënstacioni i Zëmblakut, priten hetime. Reshjet e rëna mbrëmjen e së premtes dhe në vazhim kanë sjellë përmbytje në nënstacionin elektrik të Zëmblakut. Portat...

Lumi Devoll përmbyt fushën e Maliqit.

Fusha e Maliqit nuk i ka shpëtuar përmbytjes. Janë më shumë se 500 hektarë të kësaj fushe që gjenden nën ujë si pasojë e...

Video: Situata nga reshjet në Pogradec

https://www.youtube.com/watch?v=1ErKhFKpozM https://www.youtube.com/watch?v=NCs00cs-CyA sot 7 tv

Fshatrat rrëzë Moravës më të rrezikuarat nga permbytjet!

https://www.youtube.com/watch?v=PxU5T5ZwTxg&feature=share

Përmbytet autostrada Tiranë – Durrës

Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë përmbytje në autostradën Tiranë-Durrës. Ne autostradën Tiranë-Durrës, përballë karburant Kastratit është bllokuar qarkullimi i mjeteve, pasi niveli i...

Spirollari: Korca s’ka rrezik permbytjesh

  Spirollari: Korca s’ka rrezik permbytjesh.  

Must Read

Punonjësit e AKU në Korçë ndihmojnë banorët e prekur nga tërmeti

Familjeve të prekura nga tërmeti në fshatrat e Korçës ju ka ardhur në ndihmë edhe stafi i Drejtorisë Rajonale të AKU Korçë.

Qytetari ble apartamentin në Korçë, hipoteka i jep certifikatën e pronësisë të komshiut

Ilir Polena, një qytetar i Korçës zotëron çelësat e një apartamenti, por jo pronësinë e tij. Ai e bleu hyrjen në katin...

PUBLIKOHET DIPLOMA E LINDITA NIKOLLËS, MINISTRJA E ARSIMIT ME MESATARE 5.9

Publikohet dokumenti i diplomës së ministres së Arsimit Lindita Nikolla, e cila rezulton me mesataren e specialitetit 5.9., ndërsa meatarja e përgjithsme është 6.8. Dokumentin...