E mërkurë, 25 Nëntor, 2020

Kapshticë bllokohen 54 shtetas me gra e fëmijë.

Pandemia e COVID-19 I gjen me valixhe në dorë një pjesë emigrantësh shqiptarë që provojnë në këtë situatë karantine se nuk janë...
Ballina Etiketimet Policia korce

policia korce

184 masa administrative dhe 4 drejtues mjetesh te arrestuar ky eshte bilanci javore i Policisë Rrugore ne Korcë

Në kuadër të planit të masave për rritjen e parametrave të sigurisë në rrugë dhe parandalimin e aksidenteve, shërbimet e Policisë Rrugore kanë ushtruar...

Policia e Korçës, bilanc një javor për goditjen dhe parandalimin e paligjshmërisë.

Policia e Korçës bën të ditur se vijon puna për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Në kuadër të punës së kësaj policie, është edhe...

Ministri Xhafaj vizitë në Korçë

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka zhvilluar një vizitë sot në Korçë, ku ka folur për Vettingun në Polici dhe nisjen e procesit të...

Policia në Korçë, 12 milionë lekë gjoba për 20 ditë

Policia në Korçë, 12 milionë lekë gjoba për 20 ditë. https://www.youtube.com/watch?v=Gdpn2OLpNrA&feature=share

Dorëhiqet drejtori i policisë rajonale të Korçës

Dorëhiqet drejtori i policisë rajonale të Korçës, refuzoi uljen në detyrë. https://www.youtube.com/watch?v=u17kyEKH6yQ&feature=share Drejtori i policisë rajonale të Korçës, Z.Arben Skëndo, ka dhënë dorëheqjen nga detyra. Në...

Must Read

Punonjësit e AKU në Korçë ndihmojnë banorët e prekur nga tërmeti

Familjeve të prekura nga tërmeti në fshatrat e Korçës ju ka ardhur në ndihmë edhe stafi i Drejtorisë Rajonale të AKU Korçë.

Qytetari ble apartamentin në Korçë, hipoteka i jep certifikatën e pronësisë të komshiut

Ilir Polena, një qytetar i Korçës zotëron çelësat e një apartamenti, por jo pronësinë e tij. Ai e bleu hyrjen në katin...

PUBLIKOHET DIPLOMA E LINDITA NIKOLLËS, MINISTRJA E ARSIMIT ME MESATARE 5.9

Publikohet dokumenti i diplomës së ministres së Arsimit Lindita Nikolla, e cila rezulton me mesataren e specialitetit 5.9., ndërsa meatarja e përgjithsme është 6.8. Dokumentin...