E premte, 4 Dhjetor, 2020

Kapshticë bllokohen 54 shtetas me gra e fëmijë.

Pandemia e COVID-19 I gjen me valixhe në dorë një pjesë emigrantësh shqiptarë që provojnë në këtë situatë karantine se nuk janë...

POSTIMET E FUNDIT

Tre të plagosur pas një sherri për pronën në fshatin Pendavinj

Tre të plagosur pas një sherri për pronën mesditën e sotme në fshatin Pendavinj të bashkisë së Maliqit. 20 vjeçari Ilia Jani...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Vjen njoftimi i rëndësishëm për ju

Koronavirusi zyrtarisht prek edhe Lotarinë Amerikane. Ky virus i cili ka pezulluar të gjithë aktivitetet në botë ka ndërprerë...

Tre ushtarët e KFOR-it me koronavirus janë nga Korça

Mjeku Tritan Kalo ka treguar në një lidhje Skype në AbcNews se tre ushtarakët e KFOR-it të infektuar me Covid-19 në Kosovë...

Bulgarec makina perplas 12-vjecarin

Një fëmijë rreth 12-vjeç është dërguar në gjendje të rëndë në spital, pasi ndërsa po udhëtonte me biçikletë është përplasur nga një...

Albana Cakshiri menaxherja Korcare qe po thyen rekord në eventet më prestigjoze ndërkombëtare si’Anëtare Jurie’

Quhet Albana Cakshiri, një ish gazetare e suksseshme në disa prej televizioneve më në zë kombëtare dhe prezantuese e njohur. Ajo personifikon më së miri njeriun që ndjek pasionin dhe bën shumë gjëra në jetë. Është organizatorja e Miss dhe Mister Children , një risi që u jep mundësinë promovimit të bebave më të bukur shqiptarë.

Ajo zotëron patentat e disa kompanive prestigjoze për të krijuar evente dhe spektakle bukurie me standartet e tyre ndërkombëtare si TOP CHILD MODEL, WORLD RISING STAR etj.

Deri tani ka bërë fushata të ndryshme bukurie, spektakle mode në Maqedoni, Kosovë, Shqipëri për Fëmijën më të bukur, gjithashtu ka realizuar një kalendar ndryshe, jo ato tipiket me vajza adoleshente të kuruara në maksimum por me beba, që gjithëkush ka qejf ti shoh fytyrat ëngjëllore që rrezatojnë vetëm pozitivitet. Dhe këtë gjë e bën prej disa vitesh.

Albana, sapo ka marr pjesë në Future Fashion Faces World , që u zhvillua në Turqi, si antëtare jurie dhe po përgatitet për Best Model of the Universe 2018, që do të mbahet në një nga kryeqytetet e modës në Milano ku është pjesë e jurisë.

Nësë i hedh një sy, profilit të saj zyrtar në rrjetin social Fejsbuk, dominojnë foto plot ngjyra, vanitoze e shumë fashion si dhe Albana e qeshur që i vesh ato. Një stil shumë konteporan dhe fin në të veshur deri diku një Lady Gaga shqiptare.

Korçarët gjithmonë ia kanë dal ta ngrejnë lart emrin e Shqipërisë dhe artit në skenat mbarëbotërore dhe të na bëjnë krenarë. Ne i urojmë Albanës shumë suksese në projektet e saj dhe sipërmarrjet e ardhshme që dinë vetëm të na mahnisin.

Gjithashtu të gjithë vajzave të talentuara modele por jo vetëm, ta ndjekin pasi është një mundësi shumë e mirë dhe portë për karrierën e tyre. Ndërkohë shumë shpejt stafi ynë do mundohet të sigurojë një intervistë eskluzive sesi lindi kjo nismë e Albanës që decentralizoi eventet e vjetra dhe solli freski në tregun e modës si dhe për ta njohur më shumë artisten dhe punën e saj./telenews.al

Arlis ALIKAJ

Latest Posts

Tre të plagosur pas një sherri për pronën në fshatin Pendavinj

Tre të plagosur pas një sherri për pronën mesditën e sotme në fshatin Pendavinj të bashkisë së Maliqit. 20 vjeçari Ilia Jani...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Vjen njoftimi i rëndësishëm për ju

Koronavirusi zyrtarisht prek edhe Lotarinë Amerikane. Ky virus i cili ka pezulluar të gjithë aktivitetet në botë ka ndërprerë...

Tre ushtarët e KFOR-it me koronavirus janë nga Korça

Mjeku Tritan Kalo ka treguar në një lidhje Skype në AbcNews se tre ushtarakët e KFOR-it të infektuar me Covid-19 në Kosovë...

Bulgarec makina perplas 12-vjecarin

Një fëmijë rreth 12-vjeç është dërguar në gjendje të rëndë në spital, pasi ndërsa po udhëtonte me biçikletë është përplasur nga një...

MOS HUMBISNI

Punonjësit e AKU në Korçë ndihmojnë banorët e prekur nga tërmeti

Familjeve të prekura nga tërmeti në fshatrat e Korçës ju ka ardhur në ndihmë edhe stafi i Drejtorisë Rajonale të AKU Korçë.

Qytetari ble apartamentin në Korçë, hipoteka i jep certifikatën e pronësisë të komshiut

Ilir Polena, një qytetar i Korçës zotëron çelësat e një apartamenti, por jo pronësinë e tij. Ai e bleu hyrjen në katin...

PUBLIKOHET DIPLOMA E LINDITA NIKOLLËS, MINISTRJA E ARSIMIT ME MESATARE 5.9

Publikohet dokumenti i diplomës së ministres së Arsimit Lindita Nikolla, e cila rezulton me mesataren e specialitetit 5.9., ndërsa meatarja e përgjithsme është 6.8. Dokumentin...

Pogradec arrestohet 25 vjeçari qe aksidentoi per vdekje këmbësorin

Një I ri nga rethi I Pogradecit që aksidentoi të mërkurën një të moshuar me pasojë vdekjen është arrestuar nga policia lokale. Specialistët e...

Korçë, zbulohet korrupsion në Hipotekë. Arrestohet ish drejtori dhe 4 punonjës.

Furtunë e vonuar në Hipotekën e Korçës, ku hetimet për korrupsion kanë çuar ish drejtuesin e saj dhe katër ish punonjës në pranga. Specialistët...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

Latest Posts

Tre të plagosur pas një sherri për pronën në fshatin Pendavinj

Tre të plagosur pas një sherri për pronën mesditën e sotme në fshatin Pendavinj të bashkisë së Maliqit. 20 vjeçari Ilia Jani...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Vjen njoftimi i rëndësishëm për ju

Koronavirusi zyrtarisht prek edhe Lotarinë Amerikane. Ky virus i cili ka pezulluar të gjithë aktivitetet në botë ka ndërprerë...

Tre ushtarët e KFOR-it me koronavirus janë nga Korça

Mjeku Tritan Kalo ka treguar në një lidhje Skype në AbcNews se tre ushtarakët e KFOR-it të infektuar me Covid-19 në Kosovë...

Bulgarec makina perplas 12-vjecarin

Një fëmijë rreth 12-vjeç është dërguar në gjendje të rëndë në spital, pasi ndërsa po udhëtonte me biçikletë është përplasur nga një...