E hënë, 28 Shtator, 2020

Kapshticë bllokohen 54 shtetas me gra e fëmijë.

Pandemia e COVID-19 I gjen me valixhe në dorë një pjesë emigrantësh shqiptarë që provojnë në këtë situatë karantine se nuk janë...

POSTIMET E FUNDIT

Tre të plagosur pas një sherri për pronën në fshatin Pendavinj

Tre të plagosur pas një sherri për pronën mesditën e sotme në fshatin Pendavinj të bashkisë së Maliqit. 20 vjeçari Ilia Jani...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Vjen njoftimi i rëndësishëm për ju

Koronavirusi zyrtarisht prek edhe Lotarinë Amerikane. Ky virus i cili ka pezulluar të gjithë aktivitetet në botë ka ndërprerë...

Tre ushtarët e KFOR-it me koronavirus janë nga Korça

Mjeku Tritan Kalo ka treguar në një lidhje Skype në AbcNews se tre ushtarakët e KFOR-it të infektuar me Covid-19 në Kosovë...

Bulgarec makina perplas 12-vjecarin

Një fëmijë rreth 12-vjeç është dërguar në gjendje të rëndë në spital, pasi ndërsa po udhëtonte me biçikletë është përplasur nga një...

“Arrogancë prej idioti, t’ia dish për nder Devi Mukës” / Menaxheri sulmon trajnerin e Skënderbeut

Andi Matraxhiu është një nga menaxherët e Sebino Plakut. Agjenti i njohur që ka edhe licencën e FIFA-s ka reaguar sot përmes një statusi në llogarinë e tij në facebook për trajnerin e Skënderbeut, Ilir Dajën.

Pikërisht, pas ndeshjes Skënderbeu – Kamza, ku Plaku ishte autor i golit të barazimit, Matraxhiu i drejtohet Ilir Dajës duke shkruar:

“Tani zoti trajner shikoje mire kete nr.9 PLAKU…

Dil ne intervist dhe mos fol serish per te, sepse kesaj here e ke tamam kundershtar, jo si me pare, qe ti me munges profesionalizmi dilje kunder tij me çdo prononcim edhe pse prej tij ishe larte mbi kal.

Tani une nuk e di se kur do te zbresesh prej tij, por sigurisht Zoti larte ne qiell ta dha nje pergjigje se eshte ai nga larte qe i jep gjithkujt ate qe meriton.

Edhe ty o trajner i dal nga tregu me pare, qe duhet ti falesh Devi Mukes qe te riktheu, te ka dhene Zoti talentin dhe kete se kam mohuar asnjehere, perpara askujt, por ne krahun tjeter ti ke brenda vetes nje arrogance idioti qe s’te sherben ne asnje sekond.

Nuk eshte tema se Sebino te shenoi nje gol ty, se ka shenuar shume te tille ne karrieren e tij, tema eshte tek kenaqesia e madhe e te mposhtur te arrogancen tende idjote, tema eshte tek nje “hakmarrje” ndaj nje njeriu qe i hodhi djersen poshte lojtarit te tij…

Ndersa ne aspektin personal, une jam “nje femije i lumtur” (siç me ofendove ti dikur) qe po gezoj mbi lodra golin e Sebino Plakut dhe po ta bej te ditur se eshte nje kenaqesi e papershkrueshme kur teksa gezoj perpara kam fytyren tende te trishtuar, fytyren e nje roje te merzitur qe pret tashme “flakurimen” e rradhes per tu pushuar nga puna”.

Dihet se mes Dajës dhe Matraxhiut ka pasur një debat  në kohën kur lojtari që ai menaxhon ishte pjesë e Skënderbeut. Plaku u largua si “kartë e djegur” nga korçarët, ndërsa këtë sezon po tregon se është një nga më të mirët e kampionatit shqiptar.

Latest Posts

Tre të plagosur pas një sherri për pronën në fshatin Pendavinj

Tre të plagosur pas një sherri për pronën mesditën e sotme në fshatin Pendavinj të bashkisë së Maliqit. 20 vjeçari Ilia Jani...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Vjen njoftimi i rëndësishëm për ju

Koronavirusi zyrtarisht prek edhe Lotarinë Amerikane. Ky virus i cili ka pezulluar të gjithë aktivitetet në botë ka ndërprerë...

Tre ushtarët e KFOR-it me koronavirus janë nga Korça

Mjeku Tritan Kalo ka treguar në një lidhje Skype në AbcNews se tre ushtarakët e KFOR-it të infektuar me Covid-19 në Kosovë...

Bulgarec makina perplas 12-vjecarin

Një fëmijë rreth 12-vjeç është dërguar në gjendje të rëndë në spital, pasi ndërsa po udhëtonte me biçikletë është përplasur nga një...

MOS HUMBISNI

Punonjësit e AKU në Korçë ndihmojnë banorët e prekur nga tërmeti

Familjeve të prekura nga tërmeti në fshatrat e Korçës ju ka ardhur në ndihmë edhe stafi i Drejtorisë Rajonale të AKU Korçë.

Qytetari ble apartamentin në Korçë, hipoteka i jep certifikatën e pronësisë të komshiut

Ilir Polena, një qytetar i Korçës zotëron çelësat e një apartamenti, por jo pronësinë e tij. Ai e bleu hyrjen në katin...

PUBLIKOHET DIPLOMA E LINDITA NIKOLLËS, MINISTRJA E ARSIMIT ME MESATARE 5.9

Publikohet dokumenti i diplomës së ministres së Arsimit Lindita Nikolla, e cila rezulton me mesataren e specialitetit 5.9., ndërsa meatarja e përgjithsme është 6.8. Dokumentin...

Pogradec arrestohet 25 vjeçari qe aksidentoi per vdekje këmbësorin

Një I ri nga rethi I Pogradecit që aksidentoi të mërkurën një të moshuar me pasojë vdekjen është arrestuar nga policia lokale. Specialistët e...

Korçë, zbulohet korrupsion në Hipotekë. Arrestohet ish drejtori dhe 4 punonjës.

Furtunë e vonuar në Hipotekën e Korçës, ku hetimet për korrupsion kanë çuar ish drejtuesin e saj dhe katër ish punonjës në pranga. Specialistët...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

Latest Posts

Tre të plagosur pas një sherri për pronën në fshatin Pendavinj

Tre të plagosur pas një sherri për pronën mesditën e sotme në fshatin Pendavinj të bashkisë së Maliqit. 20 vjeçari Ilia Jani...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Vjen njoftimi i rëndësishëm për ju

Koronavirusi zyrtarisht prek edhe Lotarinë Amerikane. Ky virus i cili ka pezulluar të gjithë aktivitetet në botë ka ndërprerë...

Tre ushtarët e KFOR-it me koronavirus janë nga Korça

Mjeku Tritan Kalo ka treguar në një lidhje Skype në AbcNews se tre ushtarakët e KFOR-it të infektuar me Covid-19 në Kosovë...

Bulgarec makina perplas 12-vjecarin

Një fëmijë rreth 12-vjeç është dërguar në gjendje të rëndë në spital, pasi ndërsa po udhëtonte me biçikletë është përplasur nga një...