E hënë, 21 Shtator, 2020

Kapshticë bllokohen 54 shtetas me gra e fëmijë.

Pandemia e COVID-19 I gjen me valixhe në dorë një pjesë emigrantësh shqiptarë që provojnë në këtë situatë karantine se nuk janë...

POSTIMET E FUNDIT

Tre të plagosur pas një sherri për pronën në fshatin Pendavinj

Tre të plagosur pas një sherri për pronën mesditën e sotme në fshatin Pendavinj të bashkisë së Maliqit. 20 vjeçari Ilia Jani...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Vjen njoftimi i rëndësishëm për ju

Koronavirusi zyrtarisht prek edhe Lotarinë Amerikane. Ky virus i cili ka pezulluar të gjithë aktivitetet në botë ka ndërprerë...

Tre ushtarët e KFOR-it me koronavirus janë nga Korça

Mjeku Tritan Kalo ka treguar në një lidhje Skype në AbcNews se tre ushtarakët e KFOR-it të infektuar me Covid-19 në Kosovë...

Bulgarec makina perplas 12-vjecarin

Një fëmijë rreth 12-vjeç është dërguar në gjendje të rëndë në spital, pasi ndërsa po udhëtonte me biçikletë është përplasur nga një...

“Dëgjo, Mëso, Përparo”, Ujqërit e Dëborës numri një në Shqipëri për koreografi.

Nëse flasim për tifozeri, kampionati shqiptar le shumë për të dëshiruar, pasi shpesh herë shohim stadiume të zbrazët dhe pa spektakël në tribuna. Tifogrupi “Ujqërit e Dëborës” është një ndër të paktat tifozeri që dhuron spektakël në shkallët e stadiumeve shqiptare. Arma më e fortë e tyre janë koreografitë, jo vetëm për numrin e shumtë që ata shpalosin në stadiumet tona, por edhe për mesazhet apo thumbimet qe ata transmetojnë me anë të banderolave gjigante.

Vetëm një javë më parë, në “Selman Stërmasi” në përballjen Partizani-Skënderbeu ata shpalosën një mesazh thumbues për rivalët e tyre “JU KAMPIONËT E KOMITET, JO MË PJESË E REALITETIT, SKËNDERBEU ME MERITË, EUROPËN SOT TRADITË”. Por në mbrëmjen e sotme ata kishin përgatitur një super koreografi, e cila ishte një thumbim jo vetëm për ekipin rival në fushë, por për të gjithë rivalët kryesorë të ekipit të Skënderbeut. Një klasë ku mësuesi ishte një ujk i veshur me fanellën bardhekuqe të Skënderbeut, katër nxënës të cilët simbolizonin ekipet e Kukësit, Partizanit, Flamurtarit dhe Tiranës, tre të parët të ulur në banka ndërsa ky i fundit duke zgjatur kokën tek dera (një detaj shumë interesant ky), në dërrasë të zezë katër ekipet e kaluara këtë sezon në Uefa Europa League dhe logoja e saj,  ndërsa në një tabelë të vendosur në murin e klasës shkruhej “DËGJO, MËSO, PËRPARO”. Skënderbeu është ekipi i vetëm shqiptar që ka marrë pjesë në kompeticionet europiane, duke qenë pjesëmarrës dy herë në tre vitet e fundit në “Europa League” dhe ekipet e tjera duhet të marrin leksione prej tij. Ky ishte mesazhi që përcillnin Ujqërit e Dëborës me anë të kësaj koreografie.

Kjo ishte koreografia e dytë e përgatitur për këtë sezon nga ana e tifogrupit “Ujqërit e Dëborës” (pa flamurin gjigant kuqezi të hapur në ndeshjen kundër Partizanit të Beogradit), pas asaj super koreografie në fazën e dytë të UEL kundër Kairat Almatit,  ndërkohë që rivalët e tyre ende skan bërë asnjë koreografi për këtë sezon. Të presim dhe të shohim se me çfarë do të na surprizojnë Ujqërit e Dëborës në koreografin e radhës. korcanews korcanews

Latest Posts

Tre të plagosur pas një sherri për pronën në fshatin Pendavinj

Tre të plagosur pas një sherri për pronën mesditën e sotme në fshatin Pendavinj të bashkisë së Maliqit. 20 vjeçari Ilia Jani...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Vjen njoftimi i rëndësishëm për ju

Koronavirusi zyrtarisht prek edhe Lotarinë Amerikane. Ky virus i cili ka pezulluar të gjithë aktivitetet në botë ka ndërprerë...

Tre ushtarët e KFOR-it me koronavirus janë nga Korça

Mjeku Tritan Kalo ka treguar në një lidhje Skype në AbcNews se tre ushtarakët e KFOR-it të infektuar me Covid-19 në Kosovë...

Bulgarec makina perplas 12-vjecarin

Një fëmijë rreth 12-vjeç është dërguar në gjendje të rëndë në spital, pasi ndërsa po udhëtonte me biçikletë është përplasur nga një...

MOS HUMBISNI

Punonjësit e AKU në Korçë ndihmojnë banorët e prekur nga tërmeti

Familjeve të prekura nga tërmeti në fshatrat e Korçës ju ka ardhur në ndihmë edhe stafi i Drejtorisë Rajonale të AKU Korçë.

Qytetari ble apartamentin në Korçë, hipoteka i jep certifikatën e pronësisë të komshiut

Ilir Polena, një qytetar i Korçës zotëron çelësat e një apartamenti, por jo pronësinë e tij. Ai e bleu hyrjen në katin...

PUBLIKOHET DIPLOMA E LINDITA NIKOLLËS, MINISTRJA E ARSIMIT ME MESATARE 5.9

Publikohet dokumenti i diplomës së ministres së Arsimit Lindita Nikolla, e cila rezulton me mesataren e specialitetit 5.9., ndërsa meatarja e përgjithsme është 6.8. Dokumentin...

Pogradec arrestohet 25 vjeçari qe aksidentoi per vdekje këmbësorin

Një I ri nga rethi I Pogradecit që aksidentoi të mërkurën një të moshuar me pasojë vdekjen është arrestuar nga policia lokale. Specialistët e...

Korçë, zbulohet korrupsion në Hipotekë. Arrestohet ish drejtori dhe 4 punonjës.

Furtunë e vonuar në Hipotekën e Korçës, ku hetimet për korrupsion kanë çuar ish drejtuesin e saj dhe katër ish punonjës në pranga. Specialistët...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

Latest Posts

Tre të plagosur pas një sherri për pronën në fshatin Pendavinj

Tre të plagosur pas një sherri për pronën mesditën e sotme në fshatin Pendavinj të bashkisë së Maliqit. 20 vjeçari Ilia Jani...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Vjen njoftimi i rëndësishëm për ju

Koronavirusi zyrtarisht prek edhe Lotarinë Amerikane. Ky virus i cili ka pezulluar të gjithë aktivitetet në botë ka ndërprerë...

Tre ushtarët e KFOR-it me koronavirus janë nga Korça

Mjeku Tritan Kalo ka treguar në një lidhje Skype në AbcNews se tre ushtarakët e KFOR-it të infektuar me Covid-19 në Kosovë...

Bulgarec makina perplas 12-vjecarin

Një fëmijë rreth 12-vjeç është dërguar në gjendje të rëndë në spital, pasi ndërsa po udhëtonte me biçikletë është përplasur nga një...