E diel, 5 Prill, 2020

Arrestohet drejtuesi I mjetit që shkaktoi aksidentin në rrugën Korçë-Maliq

Arrestohet nga policia drejtuesi I një mjeti që aksidentoi me pasojë vdekjen një çift bashkëshortësh të martën pasdite në rrugën Korçë-Maliq. Specialistët e Sektorit...

POSTIMET E FUNDIT

Me dorën e sëmurë dhe me shtëpinë e shkatërruar nga tërmeti, i riu nga Pogradeci kërkon ndihmë

Tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri la pas 50 viktima dhe një numër të madh personash që vijojnë të jetojnë në banesa...

Si të bëni pazar gjatë pandemisë COVID-19

Masat e ndërmarra për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, kanë shkaktuar shumë ndryshime në rutinën tonë ditore. Por më...

Kapshticë bllokohen 54 shtetas me gra e fëmijë.

Pandemia e COVID-19 I gjen me valixhe në dorë një pjesë emigrantësh shqiptarë që provojnë në këtë situatë karantine se nuk janë...

Koronavirusi, ndërron jetë mësuesi grek I shkollës ‘Omiros’.

Koronavirusi shkakton një viktimë në distancë për Korçën. Ka ndërruar jetë mësuesi grek që punonte në shkollën private ‘Omiros’ I prekur nga...

“Femra nuk është karrige!”

“Ju them të uleni,
uluni mbi mua…rehatohuni, qetësohuni, përkëdheluni, puthuni, shtrëngohuni, në dashuri kafshërohuni…”
“ Të më thyhen brinjët, kockat të më behen dru, ky legen të marrë fund e të mos ankohet nga shtrëngimi i dashurisë suaj, nuk do të shikoj e degjoj asgjë…”
“Prit, mos u kthe, lakuriq do të mbetem nesë nuk do më blesh një palë
rroba të hajrit.”
“E njoh nderin po aq sa ju, dua si ju, kam trup si tuajin (dy duar, dy këmbë, një legen, një kraharor me më pak brinjë, diku marr frymë edhe më të thyera, një kokë e një shpatull që ju puth e ju përqafon në mbështetjen tuaj.”
Nuk di të them ;
“Sa më Duan.”
Lutem kur më përdorni;
“Mos më Përdhunoni.”
Si njëri – tjetrin të më doni.
Ju njerëz, ngrini zërin, dorën, nganjëherë edhe të dyja, kam parë të ngrihen me tërë forcën e trupit e të thonë : ’Stop’. Ne mua ulet kushdo, e unë s’po ju ndaloj, sepse dua edhe unë të njoh dashurinë e të them : “Uau e provova atë ndjesi!”
Jam romantike?
“Kam dashuruar edhe në shi!”
“Kur ai që unë e lejoj të qëndrojë mbi mua, i dehur, vjen e më shkelmon, me thyen si nje gje e pavlerë.”
“Çfarë ekziston dhe është e pavlerë?”
Atëherë, ‘strukem poshtë’ sikur të fshihem syresh dhe i pëshpëris vetes… :
“Ndryshomëni emrin,
Asnjë Femër nuk meriton të poshtërohet.”

Nga Fjori Hysa

Latest Posts

Me dorën e sëmurë dhe me shtëpinë e shkatërruar nga tërmeti, i riu nga Pogradeci kërkon ndihmë

Tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri la pas 50 viktima dhe një numër të madh personash që vijojnë të jetojnë në banesa...

Si të bëni pazar gjatë pandemisë COVID-19

Masat e ndërmarra për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, kanë shkaktuar shumë ndryshime në rutinën tonë ditore. Por më...

Kapshticë bllokohen 54 shtetas me gra e fëmijë.

Pandemia e COVID-19 I gjen me valixhe në dorë një pjesë emigrantësh shqiptarë që provojnë në këtë situatë karantine se nuk janë...

Koronavirusi, ndërron jetë mësuesi grek I shkollës ‘Omiros’.

Koronavirusi shkakton një viktimë në distancë për Korçën. Ka ndërruar jetë mësuesi grek që punonte në shkollën private ‘Omiros’ I prekur nga...

MOS HUMBISNI

Vdekja e Enea Ftojt, në komisariat, prindërit: Ja provat e reja që policia e dhunoi

Disa muaj pas vdekjes së 27-vjeçarit Enea Ftoj në komisariatin e Policisë së Korçës, babai i tij ka dorëzuar prova të reja në Prokurori, ...

Bashkia Korçë: Situata e borës u përballua me sukses

Bashkia Korçë: Situata e borës u përballua me sukses! https://www.youtube.com/watch?v=FcqLeuPWeJE&feature=share

Korce zonat rurale, probleme me energjinë elektrike

Korce zonat rurale, probleme me energjinë elektrike! https://www.youtube.com/watch?v=VZCPTF4b0Zo&feature=share

Kapshticë, rikthehet qarkullimi normal i mjeteve

Kapshticë per rrethe 24-ore mjetet e tonazhit te rende si dhe autobuzat nuk jane lejuar te kalojne per gjate kesaj pike kufitare per shkak...

Ortek në fshatin Dardhë, bllokohet rruga

Një ortek ka rënë pasditen e sotme në fshatin turistik të Dardhës në Korçë. Reshjet e borës që kanë nisur para dy ditëve në Dardhë...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.