E hënë, 1 Mars, 2021

Tregëtarët e tregut Industrial në Korcë të përjashtuar nga paga e luftës

KLIKONI TEK LINKU I MEPOSHTEM PER TE NDJEKUR LAJMIN NGA YOUTUBE https://www.youtube.com/watch?v=CP7z0PDxELs&feature=share&fbclid=IwAR0zss0zgRYlK4N5iN1wJbGHcyJioQFkh5kOtfKonvT3mBAv1jX6P7DBLb0

POSTIMET E FUNDIT

NUSRET VJEN NË SHQIPËRI,QËNDRON NË KORÇË…

Mësohet se kuzhinieri i njohur, Nusret Gokçe, aktualisht po shijon qëndrimin në vendin tonë. Siç bëhet e ditur nga burime të sigurta...

“Do të thyej brinjët, legen, !”, skandal në Konsullatën Shqiptare në Selanik, punonjësi qëllon qytetarët (VIDEO)

Një shqiptare që jeton në Greqi ka denoncuar veprimet e një punonjësi të Konsullatës Shqiptare në Selanik, pasi ky i fundit ka...

Makina merr flak në mes të Korcës

Përfshihet nga flakët një makinë në qytetin e Korcës. Ngjarja ka ndodhur në bulevard “Republika” dhe mjeti ka qenë...

Shumica e banoreve me COVID, fshati Prodan pa sherbim shendetesor. Të semuret shkojne deri ne Korce

Shumica e banoreve me COVID, fshati Prodan pa sherbim shendetesor. Të semuret shkojne deri ne Korce. Ndiqni Koronikën e...

Nga Ervin Baku/ Skënderbeu, i pamposhtur: Sokol Kushta, kampion

Kryendeshja e javës së 10-të i pati të gjitha. Spektaklin e mrekullueshëm të disa vajzave të talentuara, sharjet dhe ofendimet me libër shpie para, gjatë gjithë ndeshjes dhe pas saj.

Sfida pati shumë cilësi, jashtëzakonisht shumë grintë dhe dy gola. Nga një për secilën skuadër. Gjyqtarët, në një presion të madh, gabuan. Herë në favor të Flamurtarit, herë në favor të Skënderbeut. Ndaj unë besoj në integritentin e tyre të plotë.

Pas konsultimit që bëra me një ish-gjyqtar të madh francez (e bëj hera-herës, kur ai mundet) dhe pasi lexova moviolën e gjyqtarit më të mirë shqiptar (mëkat që ai nuk gjykon më), konkludoj që, gjithmone sipas mendimit tim personal dhe shumë modest:

  1. Alvesh meriton minimumi karton të verdhë (në limitin e kartonit të kuq) për bërrylin kundër Osmanit në fillim të ndeshjes (minuta e 11-të). Jo vetëm që karton nuk mori, por kryesori nuk akordoi as faull. Anësorët dhe i katërti, në gjumë.
  2. Ka penallti për Flamurtarin, kur Mici godet Xhufon (minuta 24-t).
  3. Goli i Flamurtarit, i parregullt (minuta e 37-të). E para, vjen nga një faull totalisht i paqenë. Shpatulla nuk është dorë. E dyta, Bici, off-side).
  4. Ka penallti për Skënderbeun, kur Bici shtyn Souejn në zonë (minuta e 57-të).
  5. Anullimi i golit të Flamurtarit? I drejtë… Dy lojtarët para Shehit, off-side. Si përfundim, barazim i drejtë. Flamurtari, super skuadër. Merita i shkon Shpëtimit. Duros, jo Gjikës. Meritë shumë të madhe ka edhe Idrizi.

Që Duro-i. Skënderbeu, i pamposhtur. Mbetet skuadra për t’u mundur. Dhe e kam thënë qysh në krye të herës: Vetëm Flamurtari i Vlorës mund ta ndalë Skënderbeun europian të Shqipërisë. Këtë herë nuk e bëri dot. Edhe pse korçarët kishin shumë mungesa… Dhe në fund, Vlora ka një kampion të madh: Faleminderit Koli!

Latest Posts

NUSRET VJEN NË SHQIPËRI,QËNDRON NË KORÇË…

Mësohet se kuzhinieri i njohur, Nusret Gokçe, aktualisht po shijon qëndrimin në vendin tonë. Siç bëhet e ditur nga burime të sigurta...

“Do të thyej brinjët, legen, !”, skandal në Konsullatën Shqiptare në Selanik, punonjësi qëllon qytetarët (VIDEO)

Një shqiptare që jeton në Greqi ka denoncuar veprimet e një punonjësi të Konsullatës Shqiptare në Selanik, pasi ky i fundit ka...

Makina merr flak në mes të Korcës

Përfshihet nga flakët një makinë në qytetin e Korcës. Ngjarja ka ndodhur në bulevard “Republika” dhe mjeti ka qenë...

Shumica e banoreve me COVID, fshati Prodan pa sherbim shendetesor. Të semuret shkojne deri ne Korce

Shumica e banoreve me COVID, fshati Prodan pa sherbim shendetesor. Të semuret shkojne deri ne Korce. Ndiqni Koronikën e...

MOS HUMBISNI

MERR FUND MAKTHI I EMIGRANTËVE NË KUFI, 27 SHQIPTARËT DËRGOHEN NË HOTELIN KARANTINË

Pas 4 netëve jashtë në shi dhe dëborë, pasditen e sotme është zgjidhur problemi i shqiptarëve që nuk janë rezident në Greqi,...

Me dorën e sëmurë dhe me shtëpinë e shkatërruar nga tërmeti, i riu nga Pogradeci kërkon ndihmë

Tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri la pas 50 viktima dhe një numër të madh personash që vijojnë të jetojnë në banesa...

Si të bëni pazar gjatë pandemisë COVID-19

Masat e ndërmarra për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, kanë shkaktuar shumë ndryshime në rutinën tonë ditore. Por më...

Kapshticë bllokohen 54 shtetas me gra e fëmijë.

Pandemia e COVID-19 I gjen me valixhe në dorë një pjesë emigrantësh shqiptarë që provojnë në këtë situatë karantine se nuk janë...

Koronavirusi, ndërron jetë mësuesi grek I shkollës ‘Omiros’.

Koronavirusi shkakton një viktimë në distancë për Korçën. Ka ndërruar jetë mësuesi grek që punonte në shkollën private ‘Omiros’ I prekur nga...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

Latest Posts

NUSRET VJEN NË SHQIPËRI,QËNDRON NË KORÇË…

Mësohet se kuzhinieri i njohur, Nusret Gokçe, aktualisht po shijon qëndrimin në vendin tonë. Siç bëhet e ditur nga burime të sigurta...

“Do të thyej brinjët, legen, !”, skandal në Konsullatën Shqiptare në Selanik, punonjësi qëllon qytetarët (VIDEO)

Një shqiptare që jeton në Greqi ka denoncuar veprimet e një punonjësi të Konsullatës Shqiptare në Selanik, pasi ky i fundit ka...

Makina merr flak në mes të Korcës

Përfshihet nga flakët një makinë në qytetin e Korcës. Ngjarja ka ndodhur në bulevard “Republika” dhe mjeti ka qenë...

Shumica e banoreve me COVID, fshati Prodan pa sherbim shendetesor. Të semuret shkojne deri ne Korce

Shumica e banoreve me COVID, fshati Prodan pa sherbim shendetesor. Të semuret shkojne deri ne Korce. Ndiqni Koronikën e...