E mërkurë, 25 Nëntor, 2020

Kapshticë bllokohen 54 shtetas me gra e fëmijë.

Pandemia e COVID-19 I gjen me valixhe në dorë një pjesë emigrantësh shqiptarë që provojnë në këtë situatë karantine se nuk janë...

POSTIMET E FUNDIT

Tre të plagosur pas një sherri për pronën në fshatin Pendavinj

Tre të plagosur pas një sherri për pronën mesditën e sotme në fshatin Pendavinj të bashkisë së Maliqit. 20 vjeçari Ilia Jani...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Vjen njoftimi i rëndësishëm për ju

Koronavirusi zyrtarisht prek edhe Lotarinë Amerikane. Ky virus i cili ka pezulluar të gjithë aktivitetet në botë ka ndërprerë...

Tre ushtarët e KFOR-it me koronavirus janë nga Korça

Mjeku Tritan Kalo ka treguar në një lidhje Skype në AbcNews se tre ushtarakët e KFOR-it të infektuar me Covid-19 në Kosovë...

Bulgarec makina perplas 12-vjecarin

Një fëmijë rreth 12-vjeç është dërguar në gjendje të rëndë në spital, pasi ndërsa po udhëtonte me biçikletë është përplasur nga një...

Nga Ervin Baku/ Skënderbeu, i pamposhtur: Sokol Kushta, kampion

Kryendeshja e javës së 10-të i pati të gjitha. Spektaklin e mrekullueshëm të disa vajzave të talentuara, sharjet dhe ofendimet me libër shpie para, gjatë gjithë ndeshjes dhe pas saj.

Sfida pati shumë cilësi, jashtëzakonisht shumë grintë dhe dy gola. Nga një për secilën skuadër. Gjyqtarët, në një presion të madh, gabuan. Herë në favor të Flamurtarit, herë në favor të Skënderbeut. Ndaj unë besoj në integritentin e tyre të plotë.

Pas konsultimit që bëra me një ish-gjyqtar të madh francez (e bëj hera-herës, kur ai mundet) dhe pasi lexova moviolën e gjyqtarit më të mirë shqiptar (mëkat që ai nuk gjykon më), konkludoj që, gjithmone sipas mendimit tim personal dhe shumë modest:

  1. Alvesh meriton minimumi karton të verdhë (në limitin e kartonit të kuq) për bërrylin kundër Osmanit në fillim të ndeshjes (minuta e 11-të). Jo vetëm që karton nuk mori, por kryesori nuk akordoi as faull. Anësorët dhe i katërti, në gjumë.
  2. Ka penallti për Flamurtarin, kur Mici godet Xhufon (minuta 24-t).
  3. Goli i Flamurtarit, i parregullt (minuta e 37-të). E para, vjen nga një faull totalisht i paqenë. Shpatulla nuk është dorë. E dyta, Bici, off-side).
  4. Ka penallti për Skënderbeun, kur Bici shtyn Souejn në zonë (minuta e 57-të).
  5. Anullimi i golit të Flamurtarit? I drejtë… Dy lojtarët para Shehit, off-side. Si përfundim, barazim i drejtë. Flamurtari, super skuadër. Merita i shkon Shpëtimit. Duros, jo Gjikës. Meritë shumë të madhe ka edhe Idrizi.

Që Duro-i. Skënderbeu, i pamposhtur. Mbetet skuadra për t’u mundur. Dhe e kam thënë qysh në krye të herës: Vetëm Flamurtari i Vlorës mund ta ndalë Skënderbeun europian të Shqipërisë. Këtë herë nuk e bëri dot. Edhe pse korçarët kishin shumë mungesa… Dhe në fund, Vlora ka një kampion të madh: Faleminderit Koli!

Latest Posts

Tre të plagosur pas një sherri për pronën në fshatin Pendavinj

Tre të plagosur pas një sherri për pronën mesditën e sotme në fshatin Pendavinj të bashkisë së Maliqit. 20 vjeçari Ilia Jani...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Vjen njoftimi i rëndësishëm për ju

Koronavirusi zyrtarisht prek edhe Lotarinë Amerikane. Ky virus i cili ka pezulluar të gjithë aktivitetet në botë ka ndërprerë...

Tre ushtarët e KFOR-it me koronavirus janë nga Korça

Mjeku Tritan Kalo ka treguar në një lidhje Skype në AbcNews se tre ushtarakët e KFOR-it të infektuar me Covid-19 në Kosovë...

Bulgarec makina perplas 12-vjecarin

Një fëmijë rreth 12-vjeç është dërguar në gjendje të rëndë në spital, pasi ndërsa po udhëtonte me biçikletë është përplasur nga një...

MOS HUMBISNI

Punonjësit e AKU në Korçë ndihmojnë banorët e prekur nga tërmeti

Familjeve të prekura nga tërmeti në fshatrat e Korçës ju ka ardhur në ndihmë edhe stafi i Drejtorisë Rajonale të AKU Korçë.

Qytetari ble apartamentin në Korçë, hipoteka i jep certifikatën e pronësisë të komshiut

Ilir Polena, një qytetar i Korçës zotëron çelësat e një apartamenti, por jo pronësinë e tij. Ai e bleu hyrjen në katin...

PUBLIKOHET DIPLOMA E LINDITA NIKOLLËS, MINISTRJA E ARSIMIT ME MESATARE 5.9

Publikohet dokumenti i diplomës së ministres së Arsimit Lindita Nikolla, e cila rezulton me mesataren e specialitetit 5.9., ndërsa meatarja e përgjithsme është 6.8. Dokumentin...

Pogradec arrestohet 25 vjeçari qe aksidentoi per vdekje këmbësorin

Një I ri nga rethi I Pogradecit që aksidentoi të mërkurën një të moshuar me pasojë vdekjen është arrestuar nga policia lokale. Specialistët e...

Korçë, zbulohet korrupsion në Hipotekë. Arrestohet ish drejtori dhe 4 punonjës.

Furtunë e vonuar në Hipotekën e Korçës, ku hetimet për korrupsion kanë çuar ish drejtuesin e saj dhe katër ish punonjës në pranga. Specialistët...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

Latest Posts

Tre të plagosur pas një sherri për pronën në fshatin Pendavinj

Tre të plagosur pas një sherri për pronën mesditën e sotme në fshatin Pendavinj të bashkisë së Maliqit. 20 vjeçari Ilia Jani...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Vjen njoftimi i rëndësishëm për ju

Koronavirusi zyrtarisht prek edhe Lotarinë Amerikane. Ky virus i cili ka pezulluar të gjithë aktivitetet në botë ka ndërprerë...

Tre ushtarët e KFOR-it me koronavirus janë nga Korça

Mjeku Tritan Kalo ka treguar në një lidhje Skype në AbcNews se tre ushtarakët e KFOR-it të infektuar me Covid-19 në Kosovë...

Bulgarec makina perplas 12-vjecarin

Një fëmijë rreth 12-vjeç është dërguar në gjendje të rëndë në spital, pasi ndërsa po udhëtonte me biçikletë është përplasur nga një...