Denohet me 30 dite ne burg i riu qe aksidentoi eskorten e Kryeministrit.

0
1545

Gjykata e Korcës ka vendosur.masën e sigurise me 30 ditë burg për të dyshuarin si shkaktar i aksidentit me eskorten e.Kryeministrit Rama.

Spiro Naçi, 29 vjeç nga Korça, akuzohet per shkelje te rregullave te qarkullimit. Ai dyshohet se ne daten 27 nentor, ne afersi te fshatit Biranj parakaloi në menyre te gabuar. Si pasoje, u perplasen edhe tre mjete te tjera, dy prej te cilave te eskortes se Kryeministrit. Nga ky aksident mbeten te plagosur me rende dy efektive te gardes.

Gjykatesi Seladin Pysqyli vleresoi se ne masen e arestit 30 dite u mor parasysh se per kete periudhe kohore do te dale edhe ekspertiza mjeko ligjore dhe akti eksperto-teknik mbi pasojat dhe shkaqet e aksidentit.

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin!
Ju lutem shkruani emrin tuaj