Dhjetori i tmerrshëm/Ky do të jetë dimri më i ftohtë në këto 7 vite

0
1151

Edhe pse kjo verë njihej si më e nxehta në histori, parashikimet thonë se kjo nuk do e ndalojë të ftohtin e tmerrshëm që po arrin në Europë.”Temperatura ekstreme madje shumë të rrezikshme na kërcënojnë këtë dimër por sidomos në muajin dhjetor”-ka thënë parashikuesi i motit Joe D’Aleo.

Fillimi i muajit dhjetor do të jetë i pazakontë dhe mund të jetë më i ftohti qe nga viti 2010 dhe kjo vjen nga presioni i larte i ererave te ftohta nga Russia dhe Islanda.

Në vëndin tone fqinj, Itali priten temperatura shumë të ulta dhe ngrica totale. Gjithashtu temperaturat në Gjermani pritet të jenë më të ulëta se vitet e kaluara.

Ndërsa në Shqipëri aktualisht situata është shumë e keqe,parashikuesit e motit thonë se ky dimër do të jetë me reshje por jo me temperatura shumë të ulëta./CityNews

 

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin!
Ju lutem shkruani emrin tuaj