MALIQ/ Policia arreston në flagrancë dy shtetas.

0
2488

MALIQ
Policia arreston në flagrancë dy shtetas.
Të dy në gjendje të dehur, njëri prej tyre drejtonte mjetin pa leje drejtimi, pa dokumentacion dhe tjetri (pasagjer në këtë mjet) kundërshtoi me dhunë, punonjësit e Policisë
gjatë kryerjes së detyrës, për shoqërimin e tyre në Komisariat.
Ndaj dy shtetasve materialet hetimore i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë, për veprat penale : “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt” dhe “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik” parashikuar nga nenet 291 e 236/2 të Kodit Penal.

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin!
Ju lutem shkruani emrin tuaj