Ramush Haradinaj: Ja çfarë më la përshtypje në qytetin e Korçës

0
2335
Ramush Haradinaj dhe Edi Rama

Ditën e djeshme tek “Shtëpia e Flamurit” në qytetin e Korçës u mbajt mbledhja e përbashkët e dy qeverive, qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë të cilat nënshkruan një varg marrëveshjesh.

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, në mbyllje të fjalës së tij në një konferencë për median u shpreh se Korça i ka lënë mbresa.

“Ajo çfarë më ka bërë përshtypje sot në Korçë; Kam vizituar muzeun mesjetar ku kishte ikona të mrekullueshme, mësonjëtoren e parë dhe katedralen në Korçë”, u shpreh Haradinaj.

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin!
Ju lutem shkruani emrin tuaj