Reshjet dëborës, vështirësi në Qarkun e Korçës

0
402

Reshjet më të pakta të borës janë regjistruar në aksin Korçë-Kapshticë vetëm me dy centimetra, ndërsa në Dardhë bora ka kaluar mbi 20 centimetra.

Për të udhëtuar drejt fshatit turistik, i cili në fundjavë regjistron më tepër turistë edhe me zinxhirë lëvizet me vështirësi.

Reshjet kanë nisur pas mesdite dhe janë shtuar edhe më tepër gjatë orëve të pasdites, ndërsa drejtuesit e mjeteve pohojnë se udhëtimi është i vështirë, madje disa prej tyre as nuk kanë mundur t’i afrohen fshatit.

Në stinën e dimrit Dardha është një prej destinacioneve turistike që rregjistron shifra të larta turistësh, të cilët zgjedhin fshatin kryesisht për borën.

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin!
Ju lutem shkruani emrin tuaj