Skënderbeu ”hakmerret” në Vlorë/ Shkon në finalen e Kupës së Shqipërisë

0
1062

Skënderbeu i Korçës, ka arritur të marrë hak për humbjen në gjysmëfinalen e parë ndaj Flamurtarit në Korçë 0-1, duke kthyer gjithçka në favor të tyre në përballjen e mbrëmjes së sotme në Vlorë.

Ka qenë Sowe, ai që ka shënuar i pari në minutën e 59′-të, e vetëm 3 minuta më vonë, ka dyfishuar shifrat Nimaga, duke i siguruar Skënderbeut biletën për në finalen e Kupës së Shqipërisë.

Me këtë fitore Skënderbeu bëhet finalistja e dytë dhe do të ketë përballë Laçin që arriti të kualifikohet ndaj Kukësit.

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin!
Ju lutem shkruani emrin tuaj